Kalorie a cel treningowy – jak to się łączy?

Kalorie a cel treningowy – jak to się łączy?
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie zdrowego stylu życia jest aktualnie w modzie. Coraz więcej osób interesuje się dietą i treningami. Sprzyja to ciągłemu powstawaniu nowych, bardzo różnorodnych i często wykluczających się wzajemnie teorii na temat tego, które z „fit” zachowań są prawidłowe lub nie. Z czego wynikają te różnice?

Podjęcie diety i rozpoczęcie treningów jest drogą, która ma doprowadzić do indywidualnie wyznaczonego celu. Od tego jaki on jest, zależy jak będzie wyglądać dążenie do niego, jednak nie jest on jedynym wyznacznikiem. Zupełnie innych środków wymagać będzie przecież osiągnięcie wagi 60 kg dla osoby z 30 kg nadwagi niż dla kogoś z 15 kg niedowagi, pomimo iż cel mają identyczny.

Nie istnieje jedna metoda kształtowania sylwetki dobra dla wszystkich

Przy ustalaniu celu treningowego warto wziąć pod uwagę indywidualną sytuację osoby, której dotyczy, a więc nie tylko cel, ale również realne możliwości, warunki funkcjonowania na co dzień. Dobrym pomysłem, ułatwiającym wejście na drogę zdrowego stylu życia jest skorzystanie z darmowych narzędzi obliczeniowych dostępnych w Internecie. Można na przykład wykorzystać kalkulator zapotrzebowania kalorycznego aby schudnąć w odpowiednim czasie, gdyż po wprowadzeniu danych narzędzie samo podpowie nam ile dziennie możemy zjeść, by w określonym terminie osiągnąć wymarzoną wagę.

Niestety Internet nie wyczerpie jednak wszystkich możliwości i nie zastąpi indywidualnej porady trenera lub dietetyka. Dotyczy to szczególnie osób interesujących się treningiem sylwetkowym, dla których celem nie jest osiągnięcie konkretnej wagi, ale typu budowy ciała. Kalkulator masy mięśniowej można znaleźć w internecie, ale najlepiej skorzystać z niego podczas badania składu ciała za pomocą specjalnych wag w gabinetach trenerskich lub dietetycznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stelaż do łóżka – z czego powinien być wykonany?
Stelaż do łóżka – z czego powinien być wykonany?
Wygodne łóżko to obowiązkowy element każdej sypialni. Dużą wagę przykłada się przede wszystkim do wyboru odpowiedniego materaca, który zapewnia komfortowy […]
Ostatnie wpisy