Naprawa czy wymiana na nowy sprzęt – co warto zrobić podczas awarii AGD?

Naprawa czy wymiana na nowy sprzęt – co warto zrobić podczas awarii AGD?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Awarie sprzętu AGD często się zdarzają, szczególnie jeśli dane urządzenie jest używane na co dzień. W takiej sytuacji zazwyczaj są dwie opcje – naprawa albo wymiana. Dzisiaj zazwyczaj pada decyzja wymiany wadliwego sprzętu, co niestety kosztuje więcej niż jego naprawa. Ta ostatnia zaś nie zawsze jest możliwa, a niekiedy zbyt kosztowna. Więc jak zdecydować, która z tych dwóch opcji jest lepsza w danej sytuacji?

Naprawa zepsutego sprzętu AGD

Oddanie sprzętu do profesjonalnego serwisu potrafi dużo kosztować. Mimo to czasem jest to bardziej opłacalne niż zakup nowego sprzętu, szczególnie jeśli posiada się aktualną gwarancję. Jeśli uszkodzeniu uległ dość nowy sprzęt, zdecydowanie bardziej warto spróbować go naprawić. Niektórzy dokonują takich napraw samodzielnie – wówczas niezbędne mogą okazać się dodatkowe części zamienne, które można kupić m.in. na stronie https://czesciagd.pl/planet/. Samodzielne dokonanie naprawy sprzętu to najkorzystniejsze rozwiązanie, z którego warto korzystać, jeśli tylko istnieje taka możliwość.

Wymiana zepsutego sprzętu na nowy

Jeśli zepsuciu uległ stary sprzęt, lepiej wymienić go na nowy. Inwestowanie dużych pieniędzy w naprawę kilku czy nawet kilkunastoletniego sprzętu nie ma większego sensu. Naraża za to na większe koszty i stres, jeśli sprzętu nie uda się naprawić, a mimo to będzie trzeba za taką próbę zapłacić. Stary sprzęt AGD można wówczas sprzedać w miejsce, gdzie rozłoży się go na części i odzyskać w ten sposób nieco pieniędzy włożonych dawniej w jego zakup.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klimatyzacja w domu – z jakich części się składa?
Klimatyzacja w domu – z jakich części się składa?
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów systemów klimatyzacji, ale generalnie dzielą się one na dwie kategorie: jednostki centralne […]
Ostatnie wpisy