Co daje ćwiczenie wspinaczki?

Co daje ćwiczenie wspinaczki?
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach popularna stała się wspinaczka sportowa po specjalnej ściance. To nic innego jak konstrukcja pionowa wyposażona w otwory gniazdowe oraz uchwyty (wkręcone w powierzchnię za pomocą solidnych śrub imbusowych), które ułatwiają osiągnięcie punktu docelowego zlokalizowanego na szczycie. Co istotne, jest to aktywność przeznaczona nawet dla dzieci. Z tego powodu warto zamontować porządną ściankę w przydomowym ogrodzie – kupimy ją online na https://www.silownieogrodowe.com/oferta/scianka-wspinaczkowa-do-ogrodu.

Świetna rozrywka dla całej rodziny 

Wspinanie po ściance sportowej wymaga co prawda przynajmniej średniej kondycji fizycznej i dosyć dobrej koordynacji, ale jednocześnie przynosi mnóstwo wartościowych korzyści. Przede wszystkim w znacznym stopniu wzmacnia mięśnie ramion i pleców, a także poprawia ogólną kondycję organizmu. Poza tym pozwala łatwo utrzymać perfekcyjną sylwetkę, pomaga spalać niepożądaną tkankę tłuszczową (do 500 kalorii w ciągu godziny), przyczynia się do wzrostu koncentracji, rozwija umiejętność planowania przestrzennego, wpływa pozytywnie na ambicję oraz motywuje nas do podejmowania bardziej odważnych decyzji na co dzień.

Jeśli zaś chodzi stricte o dzieci, to w ich przypadku wspinaczka stanowi wspaniałe urozmaicenie zabawy na świeżym powietrzu. Maluch zostaje dzięki niej skutecznie odciągnięty od telefonu i komputera, a co najważniejsze uczy się wielu rzeczy przydatnych w dorosłym życiu – takich jak m.in. przewidywanie zagrożeń, planowanie i asekuracja. Jak by tego było, nabywa dużej pewności siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zwalczać domowe szkodniki zagrażające żywności?
Jak zwalczać domowe szkodniki zagrażające żywności?
Domowe szkodniki to coś, od czego niemal każdemu przechodzą po plecach ciarki. Najgorsze są te, które zagrażają ludzkiemu pożywieniu i […]
Ostatnie wpisy