Co daje ćwiczenie wspinaczki?

Co daje ćwiczenie wspinaczki?
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach popularna stała się wspinaczka sportowa po specjalnej ściance. To nic innego jak konstrukcja pionowa wyposażona w otwory gniazdowe oraz uchwyty (wkręcone w powierzchnię za pomocą solidnych śrub imbusowych), które ułatwiają osiągnięcie punktu docelowego zlokalizowanego na szczycie. Co istotne, jest to aktywność przeznaczona nawet dla dzieci. Z tego powodu warto zamontować porządną ściankę w przydomowym ogrodzie – kupimy ją online na https://www.silownieogrodowe.com/oferta/scianka-wspinaczkowa-do-ogrodu.

Świetna rozrywka dla całej rodziny 

Wspinanie po ściance sportowej wymaga co prawda przynajmniej średniej kondycji fizycznej i dosyć dobrej koordynacji, ale jednocześnie przynosi mnóstwo wartościowych korzyści. Przede wszystkim w znacznym stopniu wzmacnia mięśnie ramion i pleców, a także poprawia ogólną kondycję organizmu. Poza tym pozwala łatwo utrzymać perfekcyjną sylwetkę, pomaga spalać niepożądaną tkankę tłuszczową (do 500 kalorii w ciągu godziny), przyczynia się do wzrostu koncentracji, rozwija umiejętność planowania przestrzennego, wpływa pozytywnie na ambicję oraz motywuje nas do podejmowania bardziej odważnych decyzji na co dzień.

Jeśli zaś chodzi stricte o dzieci, to w ich przypadku wspinaczka stanowi wspaniałe urozmaicenie zabawy na świeżym powietrzu. Maluch zostaje dzięki niej skutecznie odciągnięty od telefonu i komputera, a co najważniejsze uczy się wielu rzeczy przydatnych w dorosłym życiu – takich jak m.in. przewidywanie zagrożeń, planowanie i asekuracja. Jak by tego było, nabywa dużej pewności siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie badania można wykonać w specjalistycznych poradniach?
Jakie badania można wykonać w specjalistycznych poradniach?
Pójście do szpitala nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli nasza choroba została już poprawnie zdiagnozowana, to powinniśmy rozważyć udanie się […]
Ostatnie wpisy