Czy EMS jest efektywną formą treningu?

Czy EMS jest efektywną formą treningu?
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednia ilość aktywności fizycznej odgrywa w naszym życiu ogromnie ważną rolę. To niezawodny sposób na cieszenie się dobrym samopoczuciem, dbanie o własne zdrowie oraz piękną sylwetkę. Aby ćwiczenia nie były wyłącznie przykrym obowiązkiem, tylko ciekawą formą spożytkowania energii i czasu warto dopasować do siebie właściwy rodzaj aktywności. Godną polecenia opcją, zwłaszcza dla początkujących, jest trening EMS.

Nowoczesna technologia na siłowni? To możliwe!

EMS to skrót od angielskiej nazwy Electrical Muscle Stimulation. Czym jest EMS? To nic innego jak trening, który zapewnia dodatkową stymulację mięśni. Aby było to możliwe, na ciele ćwiczącego umieszcza się specjalne elektrody, przez które przechodzą wyładowania elektryczne o ściśle określonej mocy. Dzieje się to w tym samym czasie w którym realizowane są ćwiczenia wchodzące w zakres programu treningowego.

Czy taka forma aktywności fizycznej jest efektywna? Jak najbardziej! Impulsy elektryczne sprawiają, że wzrasta zaangażowanie mięśni, a co za tym idzie, zwiększona zostaje wydajność organizmu. Masa mięśniowa jest budowana znacznie szybciej, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych treningów. Poza tym ćwiczący nie męczy się tak łatwo. Dzięki temu jest w stanie ćwiczyć częściej i dłużej, co znacząco skraca czas potrzebny do uzyskania pożądanych rezultatów.  Należy jednak pamiętać o tym, by zachować właściwą równowagę i mieć na uwadze fakt, że ciało potrzebuje przerwy potrzebnej na regenerację. Rzetelne podejście do treningu EMS zagwarantuje rewelacyjne efekty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna?
Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna?
Wady wzroku to powszechny problem w dzisiejszych czasach. Intensywna eksploatacja naszych oczu, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, może […]
Ostatnie wpisy