Czym ozdobić okna balkonowe?

Czym ozdobić okna balkonowe?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okna balkonowe należą do bardziej efektownych okien montowanych w domach i mieszkaniach. Ich zaletą jest nie tylko wspaniały wygląd (duże gabaryty), ale również spora funkcjonalność – stanowią bowiem przejście na balkon czy do ogrodu oraz pozwalają wpuścić do wnętrza dużą ilość światła słonecznego. Warto pamiętać o tym, aby zagwarantować tym elementom odpowiednią dekorację, wykorzystując ozdobne zasłony, firany woalowe czy żaluzje.

Warto kierować się poczuciem estetyki

W celu zaakcentowania wspaniałej konstrukcji okien balkonowych, należy koniecznie powiesić na nich wybrane elementy dekoracyjne. Mogą to być np. delikatne, muślinowe lub woalowe firanki, pasujące do wnętrz zaaranżowanych zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Nadają one pomieszczeniom lekkości i wpuszczają sporo światła, chociaż nie odgradzają od wścibskiego wzroku sąsiadów.

Jeśli zależy nam na tej ostatniej właściwości, to zdecydujmy się raczej na grubsze i nieprzezroczyste zasłony zaciemniające lub modne w ostatnich latach kurtyny teatralne. Mogą to być produkty wykonane z abażuru, weluru, aksamitu czy tafty. Spinając je delikatnie sznurkiem lub klamrą, odciążymy w pewnym stopniu wnętrze i uzyskamy efekt lekkości.

W salonach urządzonych w stylu nowoczesnym sprawdzą się zasłony jednolite, o stonowanych barwach (np. beżu, szarości, błękitu czy jasnej zieleni), natomiast w pomieszczeniach utrzymanych w stylu vintage – modele wzorzyste, w kolorowe kwiaty, pasy albo figury geometryczne.

Na uwagę zasługują też rolety rzymskie i żaluzje drewniane, dzięki którym możemy nawet zrezygnować z firan i zasłon. Wybór odpowiednich dekoracji powinien być przemyślany i uzależniony od takich czynników, jak styl wnętrza, jego wielkość oraz nasze własne upodobania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sportowa elegancja – czy można łączyć sneakersy z eleganckimi stylizacjami?
Sportowa elegancja – czy można łączyć sneakersy z eleganckimi stylizacjami?
Choć są zasady w modzie, których lepiej nie łamać, to trzeba też pamiętać, że toleruje ona kreatywność i niebanalne rozwiązania. […]
Ostatnie wpisy