Zbilansowane żywienie kota – jak o nie dbać?

Zbilansowane żywienie kota – jak o nie dbać?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwa dieta jest kluczem do zdrowia, dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu – dotyczy to w takim samym stopniu ludzi, co zwierząt. Powinna ona obfitować w witaminy i minerały, a także być dostosowana do potrzeb pupila. Koty potrafią być przy tym wybredne w doborze karmy. Jak to ze sobą pogodzić, żeby koci domownik był zadowolony oraz zdrowy?

Bez przekarmiania – postawmy na jakość

Dość problematyczną sprawą w żywieniu zwierząt jest ich tendencja do spożywania znacznie większych ilości jedzenia niż potrzebują. Przekarmianie kotów może mieć zaś opłakane skutki – szczególnie w przypadku pupili, które nie wychodzą na zewnątrz. Otyłość wśród zwierząt domowych może znacznie skrócić długość ich życia, a także powodować wiele groźnych chorób. I dlatego najlepiej jest ustalić określone godziny oraz porcje jedzenia, które ma otrzymywać kot (dostosowane do jego wagi i wieku). Optymalne jest karmienie kota dwa razy dziennie, dając mu rano karmę suchą, a wieczorem mokrą.

Idealne proporcje makroskładników

Karma dla kota powinna być zbilansowana pod względem odżywczym, czyli zawierać odpowiednie ilości białek, tłuszczów i węglowodanów. Musi być też bogata w witaminy i minerały. W składzie karmy należy więc szukać dobrej jakości, chudego mięsa, warzyw i owoców. Co nie może się w nim znaleźć? Zboża, konserwanty i wypełniacze negatywnie wpływają na zdrowie kotów i lepiej ich unikać. Idealnie byłoby gdyby składniki karmy pochodziły ze sprawdzonych źródeł i posiadały wysoką jakość, jak jest choćby pod adresem https://taniakarma.com/Wiejska-Zagroda-Karma-dla-kota-c134. Co ze smakiem? Każdy kot pokocha karmę o dużej zawartości mięsa i z aromatycznymi przyprawami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zabawki dla dzieci które na pewno będą bezpieczne
Zabawki dla dzieci które na pewno będą bezpieczne
Zabawki dla dzieci bardzo pozytywnie wpływają na rozwój dziecka oraz zdobywanie przez niego nowych kompetencji. Zabawa bardzo rozwija i przede […]
Ostatnie wpisy