Zbilansowane żywienie kota – jak o nie dbać?

Zbilansowane żywienie kota – jak o nie dbać?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwa dieta jest kluczem do zdrowia, dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu – dotyczy to w takim samym stopniu ludzi, co zwierząt. Powinna ona obfitować w witaminy i minerały, a także być dostosowana do potrzeb pupila. Koty potrafią być przy tym wybredne w doborze karmy. Jak to ze sobą pogodzić, żeby koci domownik był zadowolony oraz zdrowy?

Bez przekarmiania – postawmy na jakość

Dość problematyczną sprawą w żywieniu zwierząt jest ich tendencja do spożywania znacznie większych ilości jedzenia niż potrzebują. Przekarmianie kotów może mieć zaś opłakane skutki – szczególnie w przypadku pupili, które nie wychodzą na zewnątrz. Otyłość wśród zwierząt domowych może znacznie skrócić długość ich życia, a także powodować wiele groźnych chorób. I dlatego najlepiej jest ustalić określone godziny oraz porcje jedzenia, które ma otrzymywać kot (dostosowane do jego wagi i wieku). Optymalne jest karmienie kota dwa razy dziennie, dając mu rano karmę suchą, a wieczorem mokrą.

Idealne proporcje makroskładników

Karma dla kota powinna być zbilansowana pod względem odżywczym, czyli zawierać odpowiednie ilości białek, tłuszczów i węglowodanów. Musi być też bogata w witaminy i minerały. W składzie karmy należy więc szukać dobrej jakości, chudego mięsa, warzyw i owoców. Co nie może się w nim znaleźć? Zboża, konserwanty i wypełniacze negatywnie wpływają na zdrowie kotów i lepiej ich unikać. Idealnie byłoby gdyby składniki karmy pochodziły ze sprawdzonych źródeł i posiadały wysoką jakość, jak jest choćby pod adresem https://taniakarma.com/Wiejska-Zagroda-Karma-dla-kota-c134. Co ze smakiem? Każdy kot pokocha karmę o dużej zawartości mięsa i z aromatycznymi przyprawami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wyróżnić własną firmę na rynku na eventach i targach branżowych?
Jak wyróżnić własną firmę na rynku na eventach i targach branżowych?
Udział w konferencjach, targach i innych eventach tego typu jest nieodłączną częścią działalności firm. Utworzenie własnego stoiska to doskonały sposób […]
Ostatnie wpisy