Jak zaspokoić potrzeby kota?

Jak zaspokoić potrzeby kota?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koty to drapieżniki – są stworzone do polowania, wspinania się i biegania, podobnie jak pumy czy rysie. Dlatego też kot, który nie ma możliwości zaspokojenia swojej naturalnej potrzeby ruchu, będzie nieszczęśliwy i sfrustrowany, co z kolei może prowadzić do różnego rodzaj zaburzeń behawioralnych, a nawet do pogorszenia się stanu jego zdrowia. Jak więc zadbać o to, by nasz zwierzak codziennie ruszał się tyle, ile potrzebuje?

Jak zachęcić kota do aktywności?

Koty żyjące w mieszkaniach mają ograniczoną możliwość ruchu, a i środowisko, w którym przyszło im żyć, bywa mało stymulujące. Czasem prowadzi to do sytuacji, w której nasz domowy pupil sam znajduje sobie rozrywkę i zajmuje się zrzucaniem przedmiotów z mebli, niszczeniem tapicerek bądź wspinaniem się po firankach, a nawet polowaniem na stopy domowników. Zapewnienie kotu możliwości ruchu jest więc nie tylko naszym obowiązkiem moralnym, ale także sposobem na to, by życie z kotem było przyjemniejsze i bardziej bezproblemowe.

Ze zmian, które możemy wprowadzić w domu, warte uwagi są wszelkiego rodzaju akcesoria do wspinaczki, jak chociażby mostek dla kota na ścianę czy półki ścienne, które mogą służyć zarówno jako podwyższenie idealne do obserwowania otoczenia, jak i jako elementy zachęcające do aktywności fizycznej. Bardziej dynamiczny ruch jest również potrzebny, a w tej roli sprawdzą się zabawki, dzięki którym będziemy mogli zorganizować naszemu małemu drapieżnikowi udawane polowanie. Gonienie sztucznej myszki bądź polowanie na zabawkę na wędce to świetny sposób na to, by zmęczyć kota i fizycznie, i umysłowo, a satysfakcja z upolowania zdobyczy dobrze wpłynie na jego pewność siebie i samopoczucie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Standy kartonowe – sposób na promocję artykułów w sklepach spożywczych
Standy kartonowe – sposób na promocję artykułów w sklepach spożywczych
Istnieje wiele różnych konstrukcji, które są idealnymi nośnikami do promowania produktów. W ostatnim czasie ogromną furorę robią zwłaszcza standy kartonowe […]
Ostatnie wpisy