Jaką biżuterie wykonuje się z białego złota?

Jaką biżuterie wykonuje się z białego złota?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Złoto od wieków jest kruszcem kojarzącym się z luksusem oraz prestiżem. Do niedawna najczęściej wybierane było złoto w kolorze żółtym. Coraz większą popularnością cieszy się jednak to w kolorze białym. Wytwarza się je poprzez dodanie domieszki miedzi, niklu oraz palladu, dzięki czemu uzyskuje swoją charakterystyczną barwę. Powierzchnia jest następnie pokrywana warstwą rodu, dzięki czemu nie pojawia się na niej charakterystyczny żółty odcień. 

Właściwości białego złota

Z białego złota najczęściej wykonuje się pierścionki zaręczynowe oraz obrączki ślubne, które znaleźć można na stronie https://www.geselle.pl/obraczki-slubne/kruszec/biale-zloto. Kruszec ten jest bardzo wytrzymały, co sprawia, że wykonana z niego biżuteria cieszy się tak dużą popularnością. Jeśli z czasem stracą one swój blask oraz charakterystyczny kolor bez problemu można pokryć je ponownie warstwą rodu, dzięki czemu odzyskają swój świetny wygląd. Z białego złota wykonuje się również kolczyki, bransoletki oraz naszyjniki z przywieszkami. Dzięki temu, że posiada ona bardzo subtelny kolor doskonale sprawdzi się jako biżuteria codzienna. Białe złoto jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią nosić nienachalne i nierzucające się w oczy dekoracje. Na wykonane z niego obrączki bardzo chętnie decydują się także mężczyźni, którzy nie chcą nosić klasycznego, żółtego złota. Trzeba jedynie pamiętać, że wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się jej świetnym wyglądem przez długi czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy żywice poliestrowe to przyszłość? Dlaczego są tak popularne?
Czy żywice poliestrowe to przyszłość? Dlaczego są tak popularne?
Stosunkowo nowe żywice poliestrowe cieszą się długą listą pozytywnych opinii, przez co coraz szybciej zyskują na popularności w wielu gałęziach […]
Ostatnie wpisy