Urazy głowy w sportach kontaktowych – objawy i profilaktyka

Urazy głowy w sportach kontaktowych – objawy i profilaktyka
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urazy głowy to kontuzje, które zdarzają się w wielu sportach. Dotyczą one zarówno sportów kontaktowych, gdzie może do nich dojść w wyniku mocnego starcia z przeciwnikiem, jak i sportów indywidualnych, gdzie mogą one być wynikiem błędu sportowca. Niezależnie od tego, w jakim mechanizmie powstał taki uraz, zawsze warto bliżej mu się przyjrzeć. Urazy głowy mogą bowiem mieć duże konsekwencje w przyszłości.

Jak rozpoznać poważny uraz?

Jak wspomniano wyżej, urazy głowy mogą zdarzyć się w każdym rodzaju uprawianego sportu, przez co są dość częstymi kontuzjami. Warto więc zastanowić się, jak odróżnić delikatne urazy od tych, które mogą mieć poważne skutki. Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, są luki w pamięci. Jeżeli sportowiec nie pamięta samego momentu urazu lub wydarzeń, które nastąpiły bezpośrednio po nim lub przed nim, to należy podejrzewać poważny uraz. Podobnie wygląda sytuacja, jeżeli kontuzjowany zawodnik skarży się na zawroty głowy. Jeżeli ma miejsce jedna z tych sytuacji, to należy jak najszybciej udać się do lekarza, jakim jest neurolog Warszawa i inne duże miasta są miejscami, gdzie bez problemu znajdziemy dobrego specjalistę.

Co robić, gdy uraz głowy towarzyszy innym kontuzjom?

W przypadku poważnych kontuzji często mamy do czynienia z wieloma urazami. W takim przypadku pierwszeństwo w diagnozowaniu i leczeniu mają urazy głowy, ponieważ mogą mieć one najpoważniejsze konsekwencje. Jednak gdy sytuacja jest już opanowana, warto od razu zadbać także o inne części ciała.

Przykładowo, w przypadku urazów ręki możemy rozważyć skorzystanie z oferty znajdującej się na stronie https://www.cmmedicum.com/chirurgia-reki/, aby mieć pewność, że zadbają o nas wykwalifikowani specjaliści.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działają skupy włosów?
Jak działają skupy włosów?
Długie włosy są kojarzone raczej z paniami, ale noszą je również panowie. Niezależnie jednak od płci, każdy może mieć w […]
Ostatnie wpisy