Czy w sklepie spinningowym kupimy części do wędek castingowych

Czy w sklepie spinningowym kupimy części do wędek castingowych
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Różnorodne metody łowienia ryb drapieżnych sprawiają, że coraz większa liczba wędkarzy zaczyna testować je osobno tak, by znaleźć to idealną dla siebie. Spinning, bo tak określa się wędkowanie np. na szczupaka czy inne jeziorowe drapieżniki podzielił się m.in. na jerking (najbardziej popularny) i casting (mniej popularny, ale zyskujący coraz większe grono fanów). Sklepy spinningowe zaczynają rozszerzać oferty pod obie grupy tych dwóch metod wędkowania.

Casting i jerking – jakie wędki i części warto wziąć pod uwagę?

W poszukiwaniu wędek castingowych czy jerkingowych najlepiej robić to poprzez specjalistyczne sklepy wędkarskie specjalizujące się w spinningu. To właśnie one, w odróżnieniu od ogólnych sklepów przeznaczonych dla wędkarzy posiadają w swojej ofercie akcesoria i części do wędek przeznaczonych typowo „na drapieżnika”. Oferują one również dużo szerszy wybór sprzętu, który często sprowadzany jest zza granicy, od czołowych producentów uwielbianych przez wędkarzy spinningowych. W takich właśnie miejscach można dostać zarówno wędki do castingu, jerkingu, jak i dopasowane do nich wędziska, przynęty, woblery czy specjalistyczne gumy.

Dobry sklep spinningowy będzie posiadał rozbudowane działy z multiplikatorami do castingu czy kołowrotkami do jerkingu. To podstawowa różnica, która charakteryzuje te dwie metody spinnigowe. Casting nie wspomaga się kołowrotkiem, a multiplikatorem do „wyrzucania” wędki, a dodatkowo jego wędzisko ma zupełnie inny układ i wymiar tzw. przelotek, które ułożone są tutaj dosłownie „do góry nogami”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób możliwe jest odzyskanie zwrotu prowizji bankowej?
W jaki sposób możliwe jest odzyskanie zwrotu prowizji bankowej?
Czym jest prowizja bankowa? Najprościej rzecz ujmując prowizja bankowa jest to jednorazowa opłata wyrażona w formie procentowej którą dany bank […]
Ostatnie wpisy