Jak przygotować się na spływ kajakowy?

Jak przygotować się na spływ kajakowy?
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierasz się na swój pierwszy spływ kajakowy? Z pewnością więc Twoją głowę zaprzątają myśli, jak należycie przygotować się na tę przygodę. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, co warto ze sobą zabrać i o czym należy pamiętać, szykując się na to wydarzenie.

Co zabrać ze sobą na spływ kajakowy?

Spływy kajakowe są świetnym sposobem na urozmaicenie wakacji. Dobra wiadomość jest taka, że nie potrzebujesz własnego sprzętu ani zbyt dużego doświadczenia, aby spróbować swoich sił w pływaniu kajakiem. Istnieją firmy, które organizują jedno lub kilkudniowe spływy kajakowe. Wówczas udostępniają uczestnikom swoje kajaki. Jeżeli planujesz rodzinne wakacje w Borach Tucholskich, kajaki mogą być strzałem w dziesiątkę! Jeśli więc w grę spędzania czasu wchodzą kajaki Brda jest malowniczą rzeką która posiada długie trasy na spływ. Jak już wspominaliśmy, właściwe przygotowanie do wyprawy jest bardzo ważne. Na tę okoliczność ubierz się w strój kąpielowy – na to nałóż lekką i szybkoschnące ubrania wierzchnie, takie jak krótkie spodenki i koszulka. Nie zapomnij o nakryciu głowy i kremie z filtrem! Na nogi załóż wygodne sandały lub buty do sportów wodnych. Aby odpowiednio zabezpieczyć swoje rzeczy, takie jak portfel, telefon czy aparat, zaopatrz się w specjalny wodoszczelny worek. Dzięki temu Twoje rzeczy będą zawsze w jednym miejscu i znacznie zmniejsza się ryzyko ich zamoczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Filtr cząstek stałych – czym jest i do czego służy?
Filtr cząstek stałych – czym jest i do czego służy?
Układ wydechowy auta wymaga szczególnej troski. Ten element bowiem ma ogromny wpływ na niektóre podstawowe funkcje pojazdu. Dlatego wielu właścicieli […]
Ostatnie wpisy