Sprzęty ułatwiające żeglowanie

Sprzęty ułatwiające żeglowanie
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sterowanie łodzią nie należy do najprostszych czynności, dlatego powinno się do tego należycie przygotować. Nawet najmniejsze niedopatrzenie może stwarzać duże zagrożenie dla załogi i pasażerów. Duże znaczenie ma doświadczenie i wyszkolenie osoby odpowiadającej za żaglówkę. Każdy dobry kapitan wie, że nieoceniony przy pokonywaniu wodnych szlaków jest odpowiedni sprzęt.  

Wyposażenie żeglarza

Aby statek mógł sprawnie funkcjonować, niezbędny jest wiatromierz – dzięki temu urządzeniu zbliżająca się burza nie zaskoczy załogi. Mapa nieba pozwala zaś uniknąć zboczenia z kursu, jaki obrał statek. Przydatna okaże się również ładowarka solarna, ze względu na ograniczone zasoby energii elektrycznej (przyrząd ten sprawdza się zwłaszcza w rejsach po ciepłych morzach).

Multitool to narzędzie wielofunkcyjne dostępne w wielu wariantach. Najczęściej posiada nóż ze stali, otwieracz do puszek i kapsli, karabińczyk, nożyczki, widelec i przecinak do drutu. Pomocne będą również haki do lin, wykorzystywane przy wielu czynnościach na statku (najlepiej, gdy będą wykonane ze stali nierdzewnej). Nieodłącznym elementem każdej żaglówki jest kotwica. Podczas rejsu pomocne są też karabińczyki, plecaki wodoodporne, koła ratunkowe, zawleczki, zapięcia hakowe, zasuwki do drzwiczek, knagi i inne elementy, które możemy kupić na stronie sklepu Szopeneria: https://www.szopeneria.pl/pl/c/OSPRZET-ZEGLARSKI/11. Znaleźć można tam ofertę wysokiej jakości sprzętu żeglarskiego wykonanego z materiałów najwyższej jakości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wygoda przede wszystkim – jak ubierać się na co dzień?
Wygoda przede wszystkim – jak ubierać się na co dzień?
Często kuszą nas efektowne propozycje projektantów mody prezentowane na światowych wybiegach. Chcielibyśmy być równie stylowi, co osoby prezentujące najnowsze trendy, […]
Ostatnie wpisy