Sporty ekstremalne to grupa sportów, które wiążą się z wysokim stopniem ryzyka. Często odbywają się w odległych miejscach, wiążą się z niebezpiecznym terenem lub warunkami i wymagają specjalistycznych umiejętności. Istnieje wiele rodzajów sportów ekstremalnych, np. skoki spadochronowe Opole jest miastem, w którym odbywają się szkolenia ze skoków. Niektórzy jednak decydują się na tego typu sporty, mimo ryzyka poważnego uszczerbku na zdrowiu. Co nimi kieruje? Ten artykuł spróbuje to wyjaśnić.
Uważa się, że ludzie, którzy uczestniczą w sportach ekstremalnych mają wyższy niż przeciętny poziom testosteronu. Badania wykazały, że mężczyźni z wysokim poziomem testosteronu mają tendencję do bycia bardziej agresywnymi i skłonnymi do podejmowania ryzyka.
Niektórzy uważają, że sporty ekstremalne są sposobem na radzenie sobie z problemami psychicznymi. Twierdzą, że dzięki temu mogą zapomnieć o codziennych kłopotach i uciec od rzeczywistości. Dlatego niektórzy ludzie uprawiają sporty ekstremalne: chcą poczuć się wolni i zapomnieć o swoich problemach. Wierzą, że uprawiając tego typu aktywność mogą zapomnieć o swoich zmartwieniach i cieszyć się życiem.
Niektórzy ludzie nie są zdolni do przeżywania emocji. Ich mózgi są okablowane w taki sposób, że nie potrafią odczuwać tego, co czują inni ludzie. Nie są w stanie wczuć się w sytuację innych, a to sprawia, że bardzo trudno jest im nawiązać bliskie relacje z kimkolwiek. Sport ekstremalny może być sposobem na odczuwanie jakichkolwiek emocji lub radzenie sobie z trudnymi emocjami.