Kotły uniwersalne czy żeliwne ?

Kotły uniwersalne czy żeliwne ?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kotły uniwersalne czy żeliwne?

Gdzie dochodzi do awarii naszego pieca i jest on już nie do naprawienia, to musimy zdecydować się na zakup nowego. Wtedy powstaje pytanie, czy kupić piec uniwersalny, czy też może żeliwny. Jeden, jak i drugi ma swoje własne zalety, ale także ma swoje wady, o których warto wiedzieć. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na uniwersalny (zobacz przykładową ofertę: kotłów co uniwersalnych), czy też żeliwny, to zazwyczaj urządzenia te są już bardzo zaawansowane, które mają automatyczne sterowanie ogrzewaniem i nie wymagają stałego nadzoru.

Który piec wybrać żeliwny czy może uniwersalny?

Decydując się na kotły co żeliwne jesteśmy pewni, że takie będą nam służyły przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Niestety ich wadą jest to, że ich solidne wymienniki ciepła sprzyjają gromadzeniu się różnego rodzaju zanieczyszczeń pyłu i kurzu, przez co później mamy mniejszą sprawność spalania węgla, niż w nowoczesnych kotłach stalowych. Kotły stalowe natomiast już po kilku latach będą potrzebować wymiany różnego rodzaju elementów, ale dobrą wiadomością jest to, że ich naprawa jest bardzo szybka, prosta i dość tanio. Dodatkowo dzięki zastosowanym nowoczesnym rozwiązaniom mają bardzo wysoką sprawność, a obsługa tych urządzeń jest bardzo prosta oraz intuicyjna.

Kiedy wybierzemy kocioł, w którym będziemy palić węglem, to niestety wada takiego kotła jest taka, że będziemy musieli co kilka godzin dokładać węgiel, aby podtrzymywać temperaturę. W tym przypadku również znaleziono rozwiązanie, ponieważ możemy zakupić kocioł z automatycznym podajnikiem paliwa. Najpopularniejszymi podajnikami obecnie są podajniki ślimakowe, które współpracują z kotłami wyposażonymi w palniki retortowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co warto zwrócić uwagę przy wdrażaniu nowych produktów spod naszej marki?
Na co warto zwrócić uwagę przy wdrażaniu nowych produktów spod naszej marki?
Zainteresowanie nowym produktem klientów Aby skutecznie trafić z nowym produktem do swoich klientów należy stworzyć go w taki sposób, aby […]
Ostatnie wpisy