Surfing przy niższych temperaturach – co się przyda?

Surfing przy niższych temperaturach – co się przyda?
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Surfowanie kojarzy nam się jednoznacznie raczej z pełnym słońcem i ciepłymi temperaturami. Jednakże nie zawsze mamy możliwość trenowania tego sportu w takich warunkach. Tym bardziej, że aktywność zawodników nie kończy się wraz z końcem sezonu letniego. Czym różni się surfing w warunkach o sprzyjającej nam pogodzie od tego w okresie chłodniejszym. I czy faktycznie potrzebujemy do tego innej odzieży oraz sprzętu?

Sporty wodne poza sezonem letnim

Wbrew pozorom, sporty wodne uprawiane mogą być prawie przez cały rok. Odpowiednio dobrane do warunków wyposażenie i zabezpieczenie się przed chłodem, pozwoli rozwijać nam swoją pasję nawet przy niższych temperaturach. Jednak takie działanie wymaga od nas zachowania dodatkowych środków ostrożności, tym bardziej jeśli chcemy zachować zdrowie.

Warto też poczekać do zakończenia oficjalnego sezonu i zajrzeć na strony internetowe z tej dziedziny lub na sklep surfingowy Warszawa. Często firmy organizują wyprzedaże asortymentu i dostać możemy produkty w korzystniejszych opcjach cenowych.

Podstawową odzieżą w surfowaniu przy niższych temperaturach jest pianka neoprenowa. Dzięki zastosowaniu specjalistycznej technologii jest wodoodporna i utrzymuje stałe ciepło naszego ciała. W dodatku dostać ją możemy w wielu wersjach dedykowanych innym warunkom pogodowym. Natomiast ciepłe i nieprzemakalne ubrania, najlepiej z bawełny, przydadzą się po wyjściu z wody. Nie pozwolą na wyziębienie organizmu i tym samym uchronią nas przed zachorowaniem lub spowolnieniem krążenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zrobić makijaż wieczorowy?
Jak zrobić makijaż wieczorowy?
Makijaż wieczorowy jest zazwyczaj wykonywany na specjalne okazje, takie jak wesele, elegancki bankiet czy zabawa sylwestrowa. Powinien on doskonale podkreślać […]
Ostatnie wpisy