Jak dbać o sprzęt wędkarski?

Jak dbać o sprzęt wędkarski?
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o sprzęt wędkarski powinno być dla nas rutyną, jeżeli jesteśmy zapalonymi amatorami wędkarstwa. Dobrym momentem na całościowy przegląd naszej wędki może być początek okresu zimowego, kiedy to temperatury schodzą poniżej zera, a mniejsze i większe oczka wodne zamarzają – jest to czas, gdy większość wędkarzy kończy sezon. Sprzęt wędkarski (sprawdź super ofertę: wędka Anaconda Base), jak każdy inny używany regularnie, wymaga konserwacji oraz odpowiedniego serwisu – działania które nam w tym pomogą nie są zbyt skomplikowane i możemy poradzić sobie z nimi sami, w naszym domu.

Pierwszym zadaniem, jakie powinniśmy zrealizować powinny być szczegółowe oględziny naszej wędki oraz uważne jej zbadanie. Dzięki temu, będziemy w stanie zauważyć i wypisać sobie rzeczy, które podlegać będą naprawie lub wymianie. Ze szczególną uwagą powinniśmy zbadać przelotki oraz złącza wędziska, które zużywają się najszybciej w wędce podczas użytkowania. Następnie powinniśmy się wziąć za wyczyszczenie oraz konserwację wszelkich ubytków oraz obtarć – dobrą opcją jest również zwrócenie uwagi na funkcjonowanie naszego kołowrotka oraz zakup odpowiedniego smaru do niego (sprawdź: smary do kołowrotka quantum). Dzięki temu, jego żywotność oraz sprawność przedłuży się. Następnie powinniśmy zabrać się za dokładne oczyszczenie zabrudzeń kołowrotka oraz wędziska – wyczyszczenie ich z pozostałości smaru oraz zanieczyszczeń, jeżeli zabrudzenia są zbyt duże do wyczyszczenia ich zwykłą wodą możemy skorzystać z wody z mydłem, co powinno ułatwić nam pozbycie się ciężko schodzących zabrudzeń. Do wyczyszczenia przelotki możemy użyć szczoteczki, która sprawnie pozbędzie się nieczystości z małych, ciężko dostępnych powierzchni. Po dokładnych oględzinach pozostaje nam zadbanie o odpowiednie przechowanie wędki w czystym oraz suchym pomieszczeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wygoda przede wszystkim – jak ubierać się na co dzień?
Wygoda przede wszystkim – jak ubierać się na co dzień?
Często kuszą nas efektowne propozycje projektantów mody prezentowane na światowych wybiegach. Chcielibyśmy być równie stylowi, co osoby prezentujące najnowsze trendy, […]
Ostatnie wpisy