Rozwiązania grzewcze jakie można zastosować w swoich domostwach

Rozwiązania grzewcze jakie można zastosować w swoich domostwach
arsenalwiedzy
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budując dom już na etapie tworzenia projektu zastanawiamy się nad tym, jakiego ogrzewania będziemy używać w sezonie jesienno-zimowym. Wybór nie jest taki prosty, ponieważ oferta rynkowa stale się zwiększa. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę metraż, skuteczność oraz cenę. Jakie są najbardziej popularne rozwiązania grzewcze, z którymi możemy się zetknąć?

Nie tylko na prąd

Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe, szczególnie w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Jego zaletami są wygoda, niskie koszty eksploatacji oraz instalacji. Dzięki niemu możemy ustalić dokładnie najcieplejszą strefę, producent gwarantuje wysoką klasę bezpieczeństwa (systemy samoregulujące utrzymują wybraną temperaturę, nie przegrzewają się), jest to jedno z najbardziej estetycznych rozwiązań, a także nie powoduje dużych ruchów powietrze, co jest ważne dla alergików. Jednak, aby cieszyć się ogrzewaniem podłogowym potrzebne są odpowiednie panele oraz jest ono trudne do zastosowania na większych powierzchniach.

Jakie rozwiązanie sprawdzi się, gdy posiadamy duży dom? W trosce o ekologię, a także małe koszty eksploatacyjne, warto rozważyć kocioł na pellet. Nowoczesna technologia gwarantuje bezpieczeństwo, niską emisję zanieczyszczeń oraz bezawaryjność. Sam opał stworzony jest z trociny powstałej z drewna iglastego. Jest ona wolna od zanieczyszczeń, wysokiej jakości, a przy tym w atrakcyjnej cenie. Wysoka wartość opałowa sprawia, że nie trzeba za często dokładać do kotła. Wiele firm może zapewnić darmową dostawę pelletu do Warszawy, przez co nie musimy martwić się o transport i dodatkowe koszty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wystrój w cegle – jak dbać o jej wygląd na co dzień
Wystrój w cegle – jak dbać o jej wygląd na co dzień
Cegła od kilku lat jest jednym z najatrakcyjniejszych elementów designu. Wprowadza przytulny klimat, i daje wiele możliwości aranżacji od subtelnych, […]
Ostatnie wpisy