Jakie parametry są istotne podczas wyboru grzejnika?

Jakie parametry są istotne podczas wyboru grzejnika?
arsenalwiedzy
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze niedawno standardem w polskich domach były masywne i niezbyt estetyczne grzejniki żeliwne, których główną rolą byłą funkcja grzewcza. Na szczęście obecnie mamy do wyboru modele zróżnicowane pod względem kształtu, materiału wykonania, rozmiaru, koloru, a nawet wydajności. Dzięki temu możemy perfekcyjnie dopasować konstrukcję do pomieszczenia i jego wystroju.

Zwracajmy szczególną uwagę na materiał i moc

Przy wyborze grzejnika do mieszkania lub domu w pierwszej kolejności zainteresujmy się materiałem, z którego został wyprodukowany. Najbardziej popularne są modele stalowe, które są dostępne np. na stronie: https://netsanit.pl/pl/3-grzejniki, charakteryzujące się stosunkowo niewielkim rozmiarem, dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i odpornością na korozję. Równie często wybierane są wersje aluminiowe, ponieważ gwarantują małą bezwładność cieplną i wyróżniają się wyjątkowo estetycznym wyglądem oraz ponadprzeciętną lekkością. Z kolei grzejniki żeliwne od kilku lat popadły w zapomnienie i obecnie można je zobaczyć jedynie w starym budownictwie.

Drugim niezwykle istotnym parametrem jest moc konstrukcji. Powinna być ona dobrana z uwzględnieniem stopnia termoizolacji budynku mieszkalnego i wielkości konkretnego wnętrza. Przyjmuje się, że w salonie lub kuchni o standardowej powierzchni zapotrzebowanie cieplne wynosi 100-120 W/m2 (od 1000 do 1500 W). Ostatnim istotnym elementem są dodatkowe funkcje oferowane przez grzejnik. Na rynku znajdziemy konstrukcje z wbudowanym oświetleniem, lustrem (idealnie do łazienek), półką lub wieszakiem, a nawet tablicą magnetyczną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać dobry upominek biznesowy?
Jak wybrać dobry upominek biznesowy?
Wybór dobrego prezentu biznesowego nie jest rzeczą łatwą, ale to obowiązek. Prezent biznesowy musi być tak dobrany, aby zaspokoić potrzeby […]
Ostatnie wpisy