Jakie parametry są istotne podczas wyboru grzejnika?

Jakie parametry są istotne podczas wyboru grzejnika?
arsenalwiedzy
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze niedawno standardem w polskich domach były masywne i niezbyt estetyczne grzejniki żeliwne, których główną rolą byłą funkcja grzewcza. Na szczęście obecnie mamy do wyboru modele zróżnicowane pod względem kształtu, materiału wykonania, rozmiaru, koloru, a nawet wydajności. Dzięki temu możemy perfekcyjnie dopasować konstrukcję do pomieszczenia i jego wystroju.

Zwracajmy szczególną uwagę na materiał i moc

Przy wyborze grzejnika do mieszkania lub domu w pierwszej kolejności zainteresujmy się materiałem, z którego został wyprodukowany. Najbardziej popularne są modele stalowe, które są dostępne np. na stronie: https://netsanit.pl/pl/3-grzejniki, charakteryzujące się stosunkowo niewielkim rozmiarem, dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i odpornością na korozję. Równie często wybierane są wersje aluminiowe, ponieważ gwarantują małą bezwładność cieplną i wyróżniają się wyjątkowo estetycznym wyglądem oraz ponadprzeciętną lekkością. Z kolei grzejniki żeliwne od kilku lat popadły w zapomnienie i obecnie można je zobaczyć jedynie w starym budownictwie.

Drugim niezwykle istotnym parametrem jest moc konstrukcji. Powinna być ona dobrana z uwzględnieniem stopnia termoizolacji budynku mieszkalnego i wielkości konkretnego wnętrza. Przyjmuje się, że w salonie lub kuchni o standardowej powierzchni zapotrzebowanie cieplne wynosi 100-120 W/m2 (od 1000 do 1500 W). Ostatnim istotnym elementem są dodatkowe funkcje oferowane przez grzejnik. Na rynku znajdziemy konstrukcje z wbudowanym oświetleniem, lustrem (idealnie do łazienek), półką lub wieszakiem, a nawet tablicą magnetyczną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pokrywa basenowa – sposób na zabezpieczenie wody
Pokrywa basenowa – sposób na zabezpieczenie wody
Coraz więcej osób żyjących w naszym kraju posiada w przydomowym ogrodzie basen stelażowy lub rozporowy. Jest to bowiem obiekt zapewniający […]
Ostatnie wpisy