Drukarki 3D dla początkujących

Drukarki 3D dla początkujących
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czasy kiedy drukarki trójwymiarowe były zarezerwowane wyłącznie dla firm dawno minęły. Obecnie praktycznie każdy może sobie pozwolić na zakup podstawowego urządzenia i zacząć swoją przygodę z drukiem 3D.

Jaką drukarkę 3D wybrać na początek?

Zdecydowana większość drukarek na rynku działa w oparciu o technologię FDM/FFF. Co kryje się pod tymi skrótami? Zasada działania urządzeń tego typu jest prosta. Żyłka termoplastyczna, pod wpływem wysokiej temperatury, zmienia stan skupienia na półpłynny. Następnie głowica nakłada kolejne warstwy, tworząc w ten sposób cały wydruk. Największą zaletą tej technologii jest stosunkowo niska cena drukarek.

Ponadto materiały eksploatacyjne, czyli filamenty, również cechują się niewygórowaną ceną. W zdecydowanej większości przypadków, drukarki 3D pracujące w oparciu o technologię FDM/FFF są łatwe, a co za tym idzie, tanie w serwisowaniu. Połączenie tych cech sprawia, że urządzenia tego typu są najlepszym wyborem dla początkujących entuzjastów trójwymiarowych wydruków. Dokładniejsze informacje dostępne są na worldof3dprinters.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy drewno jest podatne na laser?
Czy drewno jest podatne na laser?
Drewno jest materiałem powszechnie wykorzystywanym w różnych gałęziach przemysłu. Jego popularność wynika nie tylko z jego świetnego wyglądu oraz trwałości, […]
Ostatnie wpisy