Analiza ścieków – na czym polega?

Analiza ścieków – na czym polega?
arsenalwiedzy
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nieczystości są analizowane pod kątem związków chemicznych oraz pierwiastków. Ma to na celu określić pozostałość metali przed i po oczyszczaniu ścieków. Dzięki temu można ustalić pozostałości środków ochrony roślin, co wykorzystywane jest w rolnictwie. Główną metodą, wykorzystywaną w analizach laboratoryjnych jest absorpcyjna spektrometria atomowa.

Na czym polega analiza nieczystości?

Atomowa spektrometria polega na dokładnym badaniu i oznaczaniu pierwiastków w danej próbce. Pozwala to określić ilość poszczególnych pierwiastków lub związków chemicznych. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu zdolności pochłaniania promieniowania przez różne atomy metali. ASA wymaga wykorzystywania specjalnej lampy, która daje specyficzną dla każdego pierwiastka długość fal. Metoda jest skomplikowana, ale bardzo skuteczna. Poza rolnictwem, przetwórstwem, jest wykorzystywana w analizach laboratoryjnych. Bada się w ten sposób mocz, krew oraz płyny ustrojowe. Badanie ścieków tą metodą pozwala skutecznie unieszkodliwiać je, aby były bezpieczne dla środowiska. Jest to możliwe, tylko jeśli pozna się zawartość niebezpiecznych pierwiastków, przez co woda może bezpiecznie wrócić do obiegu i nie stanowi zagrożenia dla środowiska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Problemy z otrzymaniem odszkodowania od ubezpieczalni – jak je rozwiązać?
Problemy z otrzymaniem odszkodowania od ubezpieczalni – jak je rozwiązać?
Częstą praktyką towarzystw ubezpieczeniowych jest zaniżanie odszkodowań, szczególnie jeśli chodzi o szkody komunikacyjne. Poniekąd jest to zrozumiałe, ponieważ ubezpieczyciele chronią […]
Ostatnie wpisy