Objawy źle działającego hamulca

Objawy źle działającego hamulca
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Układ hamulcowy jest zdecydowanie jednym z kluczowych elementów wpływających na bezpieczeństwo jazdy po drodze. Skuteczny oraz w pełni sprawny nie tylko bowiem zminimalizuje skutki ewentualnej kolizji lub wypadku, ale również pozwoli na uniknięcie tych nieprzyjemnych zdarzeń. Warto podkreślić, że w wielu autach kondycja hamulców jest fatalna, co często wynika z tego, że mimo widocznych oznak ich zużycia lub awarii kierowcy odkładają wszelkie naprawy na ostatnią chwilę. Jeśli chodzi o te konkretne części samochodowe Peugeot jest jedną z tych marek samochodów, w których stosunkowo łatwo jest je wymienić na nowe.

Regularne kontrole to oznaka odpowiedzialności

Niektórzy kierowcy są zawsze przekonani o pełnej sprawności swojego auta, nawet jeśli zauważalne są konkretne objawy, które świadczą o różnych problemach ze stanem technicznym. W wielu przypadkach taka niefrasobliwość kończy się tragicznie – np. niemożnością zatrzymania pojazdu przed przeszkodą. Jedynie nieliczne awarie hamulców dają o sobie znać nagle, natomiast większość można rozpoznać dzięki jasnym sygnałom. Warto regularnie odwiedzać serwis w celu weryfikacji układu hamulcowego i ewentualnej wymiany zużytych elementów. Jeśli chodzi o tego typu części do Jeepa i innych mniej popularnych marek aut, to w razie trudności z dostępem można je ściągnąć przez internet np. na https://getparts.pl/marki/jeep.

Do najczęstszych objawów usterek hamulców zaliczamy:
– żarzenie się klocków i tarcz hamulcowych – wskutek zużycia okładzin ciernych (nieustanne trzymanie stopy na pedale hamulca, długotrwałe hamowanie w trakcie jazdy po drogach w górach itp.)
– hałasy i wibracje dochodzące spod podwozia podczas hamowania
– unoszący się smród spalenizny
– nagrzewające się felgi w trakcie jazdy
– zablokowane koła (problem z hamulcem ręcznym)
– metaliczne dźwięki i piski podczas jazdy
– niska skuteczność hamowania i tzw. miękki pedał (przyczyną jest prawdopodobnie niski poziom płynu hamulcowego, ewentualnie usterka pompy albo przewodów)
– wyciek płynu hamulcowego

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Męskie dodatki do garniturów
Męskie dodatki do garniturów
Garnitur to prawdziwy klasyk w męskiej szafie. Każdy przedstawiciel silniejszej płci powinien mieć taki ponadczasowy komplet w swojej garderobie, a […]
Ostatnie wpisy