Jaka jest przeciętna żywotność baterii do laptopa?

Jaka jest przeciętna żywotność baterii do laptopa?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując nowy laptop, większość osób nie zwraca zupełnie uwagi na baterię, skupiając się przede wszystkim na procesorze, grafice czy aspektach wizualnych. To duży błąd, zwłaszcza jeśli sprzęt będzie często wykorzystywany poza biurem lub domem. W takich warunkach niemożliwe jest bowiem podłączenie go do sieci, a trzy- czy czterogodzinna praca może nie wystarczyć do ukończenia projektu, nad którym musimy przysiąść.

Na szczęście istnieją sklepy, w których można kupić stosunkowo tanie, a jednocześnie bardzo żywotne baterie zamienne, czego przykład obejrzeć możesz pod tym adresem: https://przenosne.pl/pol_m_Baterie_Baterie-do-laptopow_LG-273.html.

Parametry podawane przez producentów są zawyżone

Rzeczywista żywotność baterii w laptopach popularnych marek często różni się od tej, jaką deklarują producenci. Testy przeprowadzane w laboratoriach dowodzą bowiem, że czas pracy jest w wielu przypadkach nawet o połowę niższy – przeciętnie mieści się w przedziale od dwóch do pięciu godzin. Oczywiście istnieją też baterie wytrzymujące 10 godzin i więcej, choć są to raczej wyjątki potwierdzające regułę. Jeśli zależy nam na zweryfikowaniu żywotności ogniwa w naszym urządzeniu, powinniśmy robić to na dużym obciążeniu, czyli w trakcie oglądania filmów, przeglądania stron internetowych przez Wi-Fi bądź korzystania z bardziej zaawansowanych programów, np. graficznych. Podstawowe czynniki wpływające na żywotność to m.in.:

  • czas – wraz z jego upływem ogniwa tracą zdolność magazynowania energii (dlatego nie warto kupować baterii na zapas),
  • temperatura – ogniwa litowo-jonowe nie lubią być nadmiernie podgrzane, bo tracą w szybkim czasie nawet 35% pojemności (należy zatem zadbać o dobry układ chłodzenia),
  • sposób ładowania – zaleca się robienie tego regularnie, a nie w momencie, gdy wskaźnik pokaże 1-2%.

Jeśli nie zadowala nas czas pracy naszego sprzętu, to koniecznie powinniśmy się rozejrzeć za nowym ogniwem. Na szczęście w sieci działa wiele sklepów z bogatą ofertą. Bateria do laptopa Fujitsu czy produkty innych marek z pewnością się w niej znajdują.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wynajmie dźwigu?
Na co zwrócić uwagę przy wynajmie dźwigu?
Dźwig to maszyna niezbędna do wykonywania niektórych zadań na placach budowy, w portach i innych miejscach. Służy przede wszystkim do […]
Ostatnie wpisy