Nietypowe zastosowanie automatyki domowej

Nietypowe zastosowanie automatyki domowej
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwiązania Smart Home nie tylko poprawiają komfort domowników, ale również dbają o ich bezpieczeństwo. Oprócz najpopularniejszych zastosowań, takich jak zdalna kontrola ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i oświetlenia, wiele osób decyduje się również na bardziej nietypowe zastosowanie automatyki domowej. Są to m.in. czujniki informujące o stopniu napełnienia szamba. Teoretycznie to niewielkie udogodnienie, w praktyce okazuje się niezwykle przydatne.

Do czego można wykorzystywać smart urządzenia?

Automatyka domowa jest instalowana w coraz większej liczbie domów i lokali. Jednym z nietypowych zastosowań smart urządzeń jest używanie monitoringu domowego jako środka sprawdzania aktywności podopiecznych. Rodzic, z poziomu urządzenia mobilnego, może sprawdzić czy dzieci spędzają czas np. na odrabianiu zadań domowych. Taka możliwość jest również przydatna, gdy właściciele zostawiają zwierzęta same w domu. Z praktycznie każdego miejsca na świecie, użytkownik ma możliwość sprawdzenia czy z jego pupilem jest wszystko w porządku. Dużo innych przykładów można sprawdzić na worldofsmarthouses.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Profesjonalny serwis obrabiarek – jakie formy napraw mogą dla nas wykonać
Profesjonalny serwis obrabiarek – jakie formy napraw mogą dla nas wykonać
Obrabiarki to urządzenia skrawające wykorzystywane do nadawania odpowiedniego kształtu przedmiotom wykonanym z różnych materiałów. Do tej grupy zalicza się m.in. […]
Ostatnie wpisy