Korzyści z regularnego używania serum do twarzy

Korzyści z regularnego używania serum do twarzy
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Serum to kosmetyk skoncentrowany znacznie bardziej niż krem. Najczęściej posiada o wiele więcej aktywnych składników, które służą do zwalczania konkretnego problemu, np. związanego z suchą skórą lub zmarszczkami. Serum bez wątpienia powinno znaleźć się w każdej kosmetyczce, ponieważ jego regularne stosowanie może przynieść świetne efekty.

Dlaczego warto używać serum do twarzy?

Serum zazwyczaj mocno stymuluje skórę ze względu na składniki aktywne w nim zawarte. Dostarcza jej niezbędnych kwasów tłuszczowych, które doskonale wzmacniają barierę hydro-lipidową i chronią przed utratą nawilżenia. Dzięki temu skóra jest nie tylko odpowiednio nawodniona, ale także wyregulowana jest praca gruczołów łojowych. Serum świetnie pomaga walczyć z niedoskonałościami i sprawia, że skóra staje się promienna i gładka. Poszukując tego niesamowitego kosmetyku, jakim jest serum warto zdecydować się na kosmetyki The Ordinary. W ofercie firmy można znaleźć mocno skoncentrowane produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Bardzo ważny jest sposób, w jaki aplikuje się serum. Powinno być ono nakładane na oczyszczoną i stonizowaną twarz, zawsze pod krem. Dzięki temu składniki aktywne w nim zawarte wnikną w głąb skóry i będą ją regenerowały. Można je stosować przez cały rok. Wyjątkiem są tylko kosmetyki z kwasami, których nie powinno się aplikować podczas słonecznych dni, ponieważ mogą powodować przebarwienia. Jeśli nie wiemy, jakie serum wybrać można zawsze skorzystać z pomocy kosmetyczki lub konsultantki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Regały metalowe – czyli prosty sposób na porządek
Regały metalowe – czyli prosty sposób na porządek
Funkcjonalne i niezawodne rozwiązania potrzebne są w każdej firmie. Mowa tutaj zarówno o dobrej organizacji pracy, jak i odpowiednim wyposażeniu. […]
Ostatnie wpisy