Jakimi ciekawymi rozwiązaniami mogą się cieszyć posiadacze smartwatchy?

Jakimi ciekawymi rozwiązaniami mogą się cieszyć posiadacze smartwatchy?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie jednymi z najpopularniejszych gadżetów elektronicznych na rynku są tzw. smartwatche. To nic innego jak inteligentne zegarki oferujące szereg niezwykle przydatnych w codziennym życiu funkcji. Ich podstawową zaletą jest możliwość łatwego połączenia ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth, co w znacznym stopniu poszerza pole działania użytkownika. Dodajmy, że smartwatche damskie, męskie i dziecięce działają zawsze w oparciu o konkretny system operacyjny, a także w większości są wyposażone w wygodny ekran dotykowy.

Wyświetlanie czasu to jedynie wierzchołek góry lodowej

Kluczowym zadaniem innowacyjnego smartwatcha jest oczywiście pokazywanie aktualnej godziny, ale to nie koniec jego wspaniałych możliwości. Na przykład dzięki połączeniu z telefonem jest w stanie wyświetlać, kto do nas dzwoni albo od kogo otrzymaliśmy SMS. Poza tym wysyła na bieżąco powiadomienia z poszczególnych aplikacji i pozwala na swobodne odbieranie zarówno połączeń, jak i wiadomości tekstowych. Jakby tego było mało, posiada całą masę użytecznych funkcji sportowych, takich jak choćby licznik kroków, miernik pokonanego dystansu, pulsometr, monitoring spalania kalorii, rejestrator parametrów nocnego snu czy motywator mobilizujący do działania. Większość modeli oferuje również bezproblemowy dostęp do prognozy pogody, moduł NFC umożliwiający dokonywanie płatności zbliżeniowych w sklepach i obiektach usługowych, a także sterowanie aparatem smartfona, polegające na wyzwalaniu migawki z poziomu ekranu. Pozostałe istotne funkcje to choćby moduł GPS (czyli śledzenie lokalizacji), odtwarzacz plików MP3 oraz wodoszczelność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne technologie w drukowaniu książek – jak to współcześnie wygląda?
Nowoczesne technologie w drukowaniu książek – jak to współcześnie wygląda?
Wydanie własnej książki jest złożonym procesem. Napisanie publikacji czy stworzenie jej układu graficznego to podstawowe jego elementy. Niemniej jednak istotnym […]
Ostatnie wpisy