Jak optycznie powiększyć salon?

Jak optycznie powiększyć salon?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie każde mieszkanie ma wszechstronne pomieszczenia, kuchnia wąska, a salon niewielki i nieustawny. Jednak nie ma problemu bez rozwiązania. Na optyczne powiększenie przestrzeni jest kilka trików. Jakich? Zaraz się przekonasz.

Małe i zbyt ciemne pomieszczenia, które królują w blokach z zeszłego wieku są zmorą zamieszkałych tam osób. Często powodują uczucie klaustrofobii i dużego natłoku. Jednak jest kilka sposobów, które pomogą optycznie powiększyć przestrzeń takich mieszkań. Oto kilka przydatnych trików.

Triki powiększające przestrzeń

Pierwszym sprytnym sposobem, który pozwoli optycznie powiększyć nasz salon jest pomalowanie ścian na jasne, pastelowe kolory. W zwiększeniu powierzchni, kolor biały nie ma sobie równych. Zaraz za nim plasują się odcienie szarości, błękitu, czy też beżu. Jeśli chcemy, aby nasz pokój zrobił się „wyższy”, najlepszym sposobem będzie zastosowanie pasów. Powinny się one znaleźć na końcu ściany i mieć szerokość kilkudziesięciu centymetrów oraz co ważne być pomalowane tym samym kolorem co sufit. Kolejnym sposobem jest zastosowanie luster w salonie. Architekci i dekoratorzy wnętrz uważają, że ich użycie powiększa wnętrze nawet dwukrotnie. Aby dodatkowo wykorzystać przestrzeń można użyć szafy, która posiada lustra na swoich drzwiach. Dzięki temu uzyskamy dodatkową powierzchnię do zagospodarowania dla naszych szpargałów oraz zyskamy optycznie kilka metrów kwadratowych. Szafy z lustrami dodadzą naszym wnętrzom nie tylko kilka cennych centymetrów, ale również klasy i szyku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co wziąć ze sobą w góry?
Co wziąć ze sobą w góry?
Góry są wspaniałe, ale mogą być nieco wyzwaniem, aby dostać się do nich. Oto kilka rzeczy, które możesz chcieć rozważyć: […]
Ostatnie wpisy