Jakimi elementami wypełnić i utwardzić powierzchnię podłogi?

Jakimi elementami wypełnić i utwardzić powierzchnię podłogi?
arsenalwiedzy
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby wybudować podłogę należy najpierw wykonać podsypkę a cały proces zakończyć podkładem podłogowym. Na pierwszej warstwie opiera się płyta, izolacja i ocieplenie. Jednak cała procedura może wyglądać inaczej, ponieważ jest uzależniona od warunków. Zależy głównie od umiejscowienia izolacji lub rodzaju podkładu.

Betonowanie

Po uprzednim przygotowaniu podsypki, układa się na niej warstwę gęstej mieszanki. Musi odznaczać się ona wytrzymałością, ponieważ na niej zostanie położone wypełnienie podłogi. Najkorzystniej jest obliczyć, ile metrów sześciennych betonu będzie potrzebnych i zamówić żądaną ilość w wytwórni z dowozem pod budowę. Podczas betonowanie w sezonie letnim należy uważać, aby mieszanka nie związała się zbyt szybko. Wtedy można ją przykryć folią lub polewać wodą. Cały proces powinien trwać kilkanaście dni.

Izolacja

Bardzo ważnym zabiegiem dotyczącym późniejszego komfortu mieszkania jest izolacja przeciwwilgociowa i termiczna. Pierwsza z nich ma za zadanie chronić przed przedostawaniem się wilgoci. Do tego używa się papy lub folii. Jedną z nich jest folia paroizolacyjna bąbelkowa aluminiowa. Taką izolację bardzo łatwo można układać na stabilnych i równych betonowych warstwach.

Izolacja termiczna pozwala na ochronę przed ucieczką ciepła, co doprowadza do wyziębienia murów i zwiększenia kosztów ogrzewania. Ten zabieg przeprowadza się za pomocą styropianu, wełny mineralnej lub piany poliuretanowej. Grubość izolacji nie może być mniejsza niż ta, którą zakłada projekt.

Gdy już zaizolowano podłogi, można przejść do wykończenia. Trzeba skupić się na rzetelnym wykonaniu podkładu, ponieważ to na nim będzie położona posadzka. Warto go wykonać za pomocą szybko twardniejącej masy posadzkowej, takiej jak m.in. na stronie https://juga.pl/product-pol-164-CN-87-Szybko-twardniejaca-masa-posadzkowa-25kg.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy nasze dzieci powinny uczyć się angielskiego?
Czy nasze dzieci powinny uczyć się angielskiego?
Odpowiedź jest inna dla każdej rodziny. Język angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie, ponad miliard rodzimych użytkowników i kolejne […]
Ostatnie wpisy