Czym jest rysunek architektoniczny i jak poprawnie go wykonać?

Czym jest rysunek architektoniczny i jak poprawnie go wykonać?
arsenalwiedzy
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rysunek architektoniczny to całkiem specyficzne połączenie umiejętności technicznych ze sztuką. Do wykonania go poprawnie przyda nam jest podstawowa wiedza z zakresu kreślarstwa czy budownictwa, aczkolwiek niezbędne jest odpowiednie wyczucie estetyczne oraz czas spędzony na praktyce. Dobrze wykonany szkic będzie w czytelny sposób ukazywał miasto, budynek czy jego detal, oraz uchwyci krajobraz miejski i klimat tak, jak widzi go osoba siedząca przed kartką papieru. Co pomoże Ci w wykonaniu takiego dzieła sztuki?

Jak zacząć przygodę z urban sketchingiem?

Kiedy pierwszy raz zabieramy się za rysunek architektoniczny perspektywa, z jakiej widzimy przedmioty w przestrzeni może wydawać się czymś nieoczywistym. Warto wtedy zgłębić swoją wiedzę techniczną od samego początku i świadomie wprowadzać ją do praktyki od pierwszych pociągnięć ołówka. Dostrzeganie perspektywy liniowej czy kulisowej w kadrach, które chcemy uwiecznić to podstawy, które ułatwią Ci szybszy progres. Najskuteczniejsze może okazać się bezpośrednie wsparcie osoby doświadczonej, aczkolwiek pomóc Ci mogą również odpowiednie książki czy filmy instruktażowe.

Jakie przybory przydadzą się do rozpoczęcia nauki?

Podstawowym narzędziem umożliwiającym Ci rysunek jest oczywiście ołówek. Duży zakres twardości grafitu poszerzy spektrum Twoich możliwości oddawania rzeczywistości na papier, który również jest niezbędny do rysowania. Najwygodniejszym papierem będzie ten o wysokiej gramaturze i możliwie mało śliski. Ostatnim elementem niezbędnym do wykonania takiej pracy będzie gumka. Od klasycznej gumki „szkolnej” lepiej się nada szeroko dostępna gumka chlebowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać fryzurę na ślub?
Jak dobrać fryzurę na ślub?
Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Panny młode pieczołowicie wybierają suknię oraz pozostałe dodatki. Nie zapominają […]
Ostatnie wpisy