Materiały izolacyjne – jakie są ich typy?

Materiały izolacyjne – jakie są ich typy?
arsenalwiedzy
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja to materiał, który zapobiega ucieczce ciepła. Najpopularniejszym rodzajem izolacji jest włókno szklane, które występuje w różnych formach. Inne rodzaje to pianka i celuloza.

Izolacja z włókna szklanego 

Wykonana jest z włókien szklanych, które zatrzymują powietrze w przestrzeni pomiędzy izolacją a ścianą lub sufitem. Jest bardzo skuteczna w blokowaniu przepływu ciepła, ale może być trudna w instalacji, ponieważ rozszerza się, gdy jest mokra i kurczy się, gdy jest sucha. Włókno szklane ma również pewne problemy zdrowotne, ponieważ wdychanie włókien unoszących się w powietrzu może podrażniać płuca i powodować długotrwałe problemy zdrowotne.

Izolacja celulozowa 

Jest wykonana z przetworzonej gazety, która została poddana działaniu środków chemicznych opóźniających palenie, dzięki czemu jest odporna na ogień. Jest łatwa w instalacji i stosunkowo niedroga w porównaniu z innymi formami izolacji, ale nie blokuje tak bardzo ciepła jak inne materiały.

Izolacja piankowa 

Pochodzi z produktów naftowych, takich jak propan i etan, które zostały zmieszane z żywicą w celu utworzenia sztywnych lub elastycznych płyt piankowych, które pasują do ścian i dachów jak puzzle, z niewielkimi przerwami pozostawionymi pomiędzy nimi dla przepływu powietrza. Płyty piankowe zapewniają dobrą ochronę termiczną, ale ich montaż trwa dłużej niż innych rodzajów izolacji, ponieważ muszą być precyzyjnie przycięte przed zamontowaniem w ścianach lub dachach.

Jeśli chcesz, którąś nabyć, to materiały budowlane Poznań, jest miastem, w którym będzie to łatwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Typ zasłony, a jej wybór do określonego wnętrza
Typ zasłony, a jej wybór do określonego wnętrza
O powodzeniu stylizacji salonu czy sypialni świadczą nie tylko modne meble i kolory ścian, ale przede wszystkim dodatki, które tworzą […]
Ostatnie wpisy