Jak urządzić pokój małego członka rodziny?

Jak urządzić pokój małego członka rodziny?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy na świat ma przyjść nowy członek rodziny, warto przygotować mu odpowiednie miejsce, w którym będzie mógł wypoczywać i spędzać wolny czas. Choć małe dziecko nie ma jeszcze takich potrzeb, jak kilkulatek, to i tak dobrym pomysłem będzie zaaranżowanie mu przestrzeni w ciekawy i podążający za najnowszymi trendami sposób. O czym zatem warto pamiętać podczas wyposażania pokoju niemowlaka?

Najciekawsze rozwiązania do pokoju małego dziecka

Urządzenie przestrzeni warto zacząć oczywiście od podstaw, czyli wybrania odpowiedniego koloru ścian. Choć ogólnie przyjęło się, że różowe odcienie dedykowane są dziewczynkom, a błękitne chłopcom, to obecnie bardzo odchodzi się od tego podziału. W nadchodzącym sezonie bardzo modne będą kolory Ziemi, czyli zielenie oraz brązy, przeplatane z niezbyt krzykliwym ecru. Obecnie w sieci dostępnych jest wiele niesamowitych inspiracji, takich jak https://kidspace-shop.com/blog/pokoj-dla-niemowlaka-inspiracje-ktore-warto-znac/, którymi zdecydowanie dobrze kierować się w trakcie urządzania pokoju. Kiedy ściany są już pomalowane, warto byłoby również umieścić w pomieszczeniu odpowiednie meble dla malucha, czyli łóżeczko ze szczebelkami i poręczną szufladą, do której można schować zarówno pościel, jak i poręczne akcesoria i zabawki. Alternatywą dla łóżeczka może być także wiklinowa kołyska, którą będzie można zabierać ze sobą do sypialni, jednak należy pamiętać, że nie jest to rozwiązanie na stałe. W pokoju dziecka nie powinno zabraknąć także poręcznej komody z szufladami oraz przewijaka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szkoła narciarska – rozbudź w swoim dziecku nową pasję
Szkoła narciarska – rozbudź w swoim dziecku nową pasję
Sport pomaga nam utrzymać dobre zdrowie. Ruch jest potrzebny nie tylko dorosłym, ale przede wszystkim naszym dzieciom. Promując u swoich […]
Ostatnie wpisy