Jak kluczową rolę odgrywają kamienie przy wystroju ogrodu?

Jak kluczową rolę odgrywają kamienie przy wystroju ogrodu?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu osób posiadanie pięknego ogrodu jest spełnieniem marzeń. Stanowi on nie tylko ozdobę usytuowanego w nim domu, lecz również miejsce relaksu i odpoczynku, zapewniające domownikom kontakt z naturą i pięknem przyrody. Ważną rolę odgrywa odpowiedni sposób jego urządzenia. Ma on zapewnić wygodę użytkownika oraz estetykę. Jednym z elementów, mogących znacząco poprawić wymienione elementy, są kamienie.

Kamienie – ich funkcja we współczesnym ogrodzie

Kamienie mogą występować we współczesnym ogrodnictwie w różnych rolach. Bardzo często spotykane są jako element wytyczonych ścieżek, zapewniających możliwość łatwego poruszania się po terenie. Drobne kamyki i żwir mogą stanowić ich nawierzchnię, podczas gdy kamienie większe, na przykład piękne otoczaki, znajdą zastosowanie jako element ograniczający dróżkę od trawnika lub rabatki. Rola swoistego ogranicznika, rozdzielającego różne części ogrodu, jest zresztą typowa dla kamieni o większych rozmiarach. Sporą popularnością cieszą się też ogrody skalne, w których kamienie odgrywają znaczącą – często dominującą  – rolę. W chwili obecnej rozwiązanie to, niegdyś bardzo powszechne, powraca powoli do łask i coraz częściej możemy spotkać w przydomowych ogródkach niewielkie alpinaria.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kompletny przewodnik po Google AdWords
Kompletny przewodnik po Google AdWords
Ten przewodnik pokaże Ci, jak korzystać z Google AdWords do zarabiania pieniędzy. Google AdWords to najczęściej używana platforma reklamowa zarówno […]
Ostatnie wpisy