Hartowanie indukcyjne – na czym polega?

Hartowanie indukcyjne – na czym polega?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Hartowanie indukcyjne to proces mający na celu wzmocnienie odporności i wytrzymałości różnego rodzaju elementów. Mogą to być: wałki, rolki lub koła zębate. Podpowiadamy, na czym ten efektywny proces.

Poprawa właściwości mechanicznych

Hartowanie indukcyjne to szybki i zautomatyzowany proces pozwalający na dużą oszczędność energii. Celem omawianego procesu jest poprawa właściwości mechanicznych stalowych elementów. Dzięki hartowanie istnieje możliwość wzmocnienia trwałości i wytrzymałości przy zachowaniu plastyczności rdzenia. Omawiany proces redukuje zjawisko odwęglania powierzchni, sprawdzi się w przypadku wzmacniania części układów narażonych na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, na przykład na tarcie. W czasie procesu zmodyfikowane elementy są poddawane obróbce cieplnej przy użyciu prądu zmiennego o odpowiednim napięciu. Energia elektryczna zmienia pole magnetyczne elementu, co doprowadza do jego rozgrzania i przemiany właściwości. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury modyfikowana część jest poddawana hartowaniu, czyli chłodzeniu. Proces tego rodzaju przeprowadza się w specjalnym miejscu jakim jest hartownia Poznań, Rzeszów, Olsztyn niezależnie od regionu nietrudno znaleźć specjalistów w tej dziedzinie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dopasować pojemnik na szambo do rodzaju gruntu?
Jak dopasować pojemnik na szambo do rodzaju gruntu?
Beton lub tworzywo na tereny suche Przy wyborze materiału, z którego ma zostać wykonane szambo, należy zwrócić uwagę na rodzaj […]
Ostatnie wpisy