Jak odróżnić perukę naturalną od syntetycznej?

0
Jak odróżnić perukę naturalną od syntetycznej?

Peruki to świetny sposób, by szybko i efektownie odmienić swój look. W jednej chwili możemy mieć długie włosy, o jakich zawsze marzyliśmy, a zmiana koloru nie wymaga od nas ingerencji w naszą naturalną fryzurę. Można je też dowolnie zmieniać i dopasowywać do okazji, bez trwałej zmiany na głowie. Pytanie tylko, na którą perukę się zdecydować.

Podstawowe różnice

Różnica między peruką naturalną a syntetyczną polega głównie na jakości włosa. Te drugie są dużo mniej trwałe, nie nadają się do modelowania. Zatem zanim zdecydujemy się na perukę syntetyczną, dobrze przemyślmy nasz wybór – w jej przypadku nie ma bowiem możliwości, by ją zafarbować bądź zmienić ułożenie fryzury. Włosy długie nie wyglądają korzystnie, gdyż włos syntetyczny się plącze i wyciera.

Peruki naturalne w sklepie internetowym są łatwo dostępne i co istotne – stanowią odpowiednik prawdziwych włosów. Co prawda są droższe, ale wystarczą nam na dłużej i będą się naturalnie prezentować. Takie włosy możemy dowolnie poddawać stylizacji i cieszyć się piękną fryzurą każdego dnia.

Zostaw komentarz