Ekogroszek – najlepszy opał do domów wolnostojących?

Ekogroszek – najlepszy opał do domów wolnostojących?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularnym materiałem grzewczym stał się ekogroszek, czyli wyselekcjonowany węgiel kamienny o średnicy do 2,5 cm. Jest przeznaczony do spalania w nowoczesnych kotłach retortowych. Charakteryzuje się zaskakująco wysoką wartością energetyczną (nawet do 29 MJ/kg), a także niską emisją szkodliwych substancji do atmosfery. Jeśli interesuje nas dobry ekogroszek workowany Kielce to miasto, w którym działa wiele punktów posiadających go w ofercie.

Wydajność za atrakcyjną cenę

Ekogroszek to paliwo wyróżniające się przede wszystkim dużą wydajnością, wynikającą bezpośrednio z zaskakująco wysokiej kaloryczności. Do ogrzania przeciętnego domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m2 wystarczy jedynie 2-3 tony materiału na sezon (w zależności od termoizolacyjności budynku), co daje wydatek na poziomie około 2500-3000 zł. Dodatkowo zyskujemy łatwość w przechowywaniu paliwa i jego przenoszeniu, a także przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego – głównie ze względu na niską zawartość siarki, tlenku azotu i innych szkodliwych substancji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Planujesz podróż? Przeczytaj najpierw te porady!
Planujesz podróż? Przeczytaj najpierw te porady!
Nadszedł czas, aby wyruszyć w drogę. Niezależnie od tego, czy jest to weekendowy wypad, czy tygodniowe wakacje, chcesz mieć pewność, […]
Ostatnie wpisy