Filtry – prosty sposób na czystą wodę i powietrze

Filtry – prosty sposób na czystą wodę i powietrze
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz większą uwagę zwraca się na jakość naszego otoczenia – powietrza, którym oddychamy czy też wody, którą pijemy. Postęp technologiczny i rozwijający się przemysł mocno bowiem zaszkodziły tym naturalnym czynnikom, a to może bezpośrednio wpłynąć na nasze zdrowie. Jednym z najprostszych sposobów na lepsze warunki są różnego rodzaju filtry.

Co dają filtry powietrza?

Nieświeże powietrze potrafi uprzykrzyć życie. Bardzo często stosujemy różnego rodzaju odświeżacze i zapachy. Najczęściej umieszcza się je w łazienkach. Co jednak jeśli nie chcemy „zasłonić” przykrego zapachu innym, a po prostu się go pozbyć? Jedzenie o intensywnym zapachu włożone do lodówki często go w niej pozostawia. Potrafi to być naprawdę nieprzyjemne i skutecznie zniechęcać do otwierania chłodziarki. Co można uczynić z takim problemem? Chociażby zastosować specjalny pochłaniacz zapachu jak np. filtr powietrza FFL-199W. Zastosowany w nim węgiel bez problemu upora się ze wszelkimi zapachami. 

Dlaczego warto zastosować filtr do ekspresu?

Problemem z wodą z kranu jest odkładający się kamień – potrafi on skutecznie zepsuć smak wody i zniechęcić nas do jej spożywania (także w formie kawy czy herbaty), a także negatywnie wpłynąć na pracę urządzeń. Ma to istotny wpływ chociażby w ekspresie do kawy – często używany może „zapchać” się poprzez kamień z wody i stracić swoją funkcjonalność.

Chcąc uchronić się przed niepotrzebnym serwisowaniem,  warto zaopatrzyć się w specjalną ochronę. Mogą to być chociażby filtry CFL-901B do ekspresu, które zatrzymają, bądź też zredukują kamień i szkodliwe związki dostające się do urządzenia. Wpłynie to nie tylko na jego żywotność, ale także na smak kawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Problemy wieku dojrzewania u dziecka – jak z nimi może zmierzyć się psycholog?
Problemy wieku dojrzewania u dziecka – jak z nimi może zmierzyć się psycholog?
Okres dojrzewania to wymagający czas w życiu każdego dziecka, ale również rodziców i nauczycieli. To okres przejściowy pomiędzy dzieciństwem i […]
Ostatnie wpisy