Najsłynniejsze atrakcje i wydarzenia w Łodzi

Najsłynniejsze atrakcje i wydarzenia w Łodzi
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łódź jest niedocenianym przez turystów miastem, zupełnie niesłusznie. Ciągłe działania, mające na celu uatrakcyjnienie tej aglomeracji pod względem turystycznym, przynoszą naprawdę imponujące efekty. 

Co warto zobaczyć?

Wybierając się na spacer, w pierwszej kolejności warto skierować swoje kroki w stronę, słynnej w całym kraju ulicy Piotrkowskiej. Najdłuższy deptak w Polsce, zachwyca mnogością sklepików, restauracji, pubów i kawiarni. Na fasadach wielu kamienic, zachowane zostało oryginalne zdobnictwo. Pod stopami natomiast można ujrzeć miejscową aleje gwiazd, na której upamiętnieni zostali zasłużeni łodzianie. Całość składa się na klimatyczne miejsce, tętniące życiem przez cały rok. 

W całej Łodzi można znaleźć blisko 150 murali i instalacji artystycznych. Można więc wytyczyć sobie trasę wycieczki, podążając ich szlakiem. Warto to zrobić, gdyż niektóre z nich dosłownie zapierają dech w piersiach. Idealnie wpisują się w miejski klimat, zachwycają pięknem, a niejednokrotnie zmuszają do refleksji.

Podczas zwiedzania Łodzi, nie sposób pominąć Manufaktury. Olbrzymie centrum handlowo – kulturalne, oferuje pożywkę dla ciała (w postaci licznych sklepów i lokali gastronomicznych) oraz dla duszy ( w postaci muzeum sztuki i muzeum fabryki).

W jakich wydarzeniach warto wziąć udział?

Trudno wymienić wszystkie istotne i ciekawe wydarzenia w Łodzi, gdyż miasto oferuje bardzo szeroki wachlarz różnego rodzaju festiwali i festynów.  Na wyróżnienie zasługują jednak Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, Łódź Design Festiwal, czy Festiwal Dobrego Smaku. 

Jeśli chcemy poznać to niezwykłe miejsce jakim jest Łódź, odwiedźmy najpierw stronę lodz.travel. Jej twórcy zadbali o zebranie w jednym miejscu najważniejszych wskazówek dla turystów, dzięki czemu można optymalnie zaplanować swoją wizytę, wybierając miejsca i wydarzenia, które wydają się najbardziej interesujące.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ciekawe aranżacje łazienki – co jest trendy?
Ciekawe aranżacje łazienki – co jest trendy?
Łazienka to pomieszczenie, w którym nie tylko dbamy o higienę, ale również pozytywnie nastawiamy się każdego ranka i relaksujemy się […]
Ostatnie wpisy