Co musi posiadać narciarz?

Co musi posiadać narciarz?
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda na nartach to sport uwielbiany przez Polaków. Każdego roku polskie stoki są oblegane przez tysiące turystów. Każdy narciarz, nie ważne czy jest początkujący, czy zaawansowany w swojej pasji, musi posiadać kilka niezbędnych rzeczy, które pomogą mu w jej realizacji.

W pierwszej kolejności powinny być to rzeczy zapewniające bezpieczeństwo na stoku. Należy zaopatrzyć się w bardzo dobry kask, który ochroni naszą głowę przy ewentualnej kolizji. Dobrym wyborem będą też specjalne ochraniacze, na punkty ciała narażone na upadek, czyli na przykład pośladki.

Narciarz powinien też posiadać odpowiednie gogle – pełnią one nie tylko funkcję estetyczną, ale też ochronną. To one chronią nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, które w górach jest wyjątkowo wysokie. Przy zakupie gogli sprawdźmy więc, czy są one wyposażone w specjalne filtry.

Odpowiednie ubranie

Również panie, które jeżdżą na nartach powinny posiadać odpowiedni strój narciarski. W przypadku kobiet musi on być również bardzo ładny i pasować do reszty garderoby. Na szczęście na rynku np. na https://contingent.pl/kategoria/kurtki-narciarskie/kurtki-narciarskie-damskie/ są teraz dostępne różne rodzaje damskich kurtek narciarskich, które idealnie komponują się z każdym elementem stroju.

Panie muszą również wyposażyć się w specjalne buty, które będą idealnie dopasowane do kształtu stopy. To szczególnie ważne, ponieważ w trakcie długotrwałej jazdy na nartach stopy są mocno obciążone i męczą się dużo szybciej, niż w normalnych warunkach.

W takim obuwiu spędzamy zazwyczaj cały dzień, dlatego muszą one być bardzo wygodne. Buty narciarskie Warszawa czy Kraków posiadają w dużym asortymencie i na pewno znajdzie się tam idealny produkt dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Codzienna suplementacja witamin – co należy przyjmować?
Codzienna suplementacja witamin – co należy przyjmować?
Codzienne dostarczanie witamin pozwoli cieszyć się zdrowiem, witalnością oraz dobrym samopoczuciem. Jest to szczególnie istotne podczas zimowych dni, kiedy brakuje […]
Ostatnie wpisy