Jak przygotować się na wyprawę do lasu?

Jak przygotować się na wyprawę do lasu?
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spacer po lesie to świetny sposób na odpoczynek od zgiełku miasta. Ma korzystny wpływ na samopoczucie, pozwala obniżyć ciśnienie krwi, zredukować napięcie i stres, a także dotlenić organizm. Jednak aby taki wypad do lasu był w pełni bezpieczny, dobrze jest się do niego porządnie przygotować. Co więc należy zabrać, jak się ubrać i o czym pamiętać?

Co zabrać do lasu?

Nawet jeśli planujemy trzymać się wyznaczonych ścieżek, istnieje ryzyko zagubienia się między drzewami, dlatego zawsze warto zabierać ze sobą mapę, naładowany telefon z dostępem do GPS, a także kompas. Podczas całodniowych wycieczek mogą nam także doskwierać dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne – nie wolno nam ignorować takich zagrożeń jak upał, burze czy chłód. Butelka wody i wysokokaloryczne przekąski są obowiązkowe, by się nie odwodnić i nie stracić energii, do tego przyda się kurtka przeciwdeszczowa i przeciwwiatrowa oraz dodatkowy sweter w plecaku, a jeżeli oddalamy się znacznie od domu, samochodu czy schroniska, wtedy przydatne będą również zaznaczone na mapie bezpieczne miejsca, w których w kryzysowej sytuacji będziemy mogli się schronić. Nawet w lesie blisko domu czyhają na nas zagrożenia. Kleszcze obecne są wszędzie tam, gdzie są zarośla, a ich okres wegetacyjny czasami trwa nawet cały rok, jeśli zima jest łagodna. Ubierzmy się więc tak, by te pasożyty nie dostały się pod nasze ubranie, stosujmy też preparaty na kleszcze o działaniu odstraszającym, a po powrocie do domu dokładnie obejrzyjmy skórę wszystkich uczestników wycieczki, by w porę zlokalizować niechcianego pasażera i móc go usunąć, zanim stanie się zagrożeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy- jak to wygląda od strony formalnej?
Ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy- jak to wygląda od strony formalnej?
Założenie własnej firmy i prowadzenie biznesu, zamiast pracować na etacie, to jeden ze świetnych pomysłów na start w dorosłość. Wystarczy […]
Ostatnie wpisy