Za co odpowiada rozrusznik w samochodzie?

Za co odpowiada rozrusznik w samochodzie?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest?

Rozrusznik to silnik elektryczny samochodu, który obraca wał korbowy. Rozrusznik może być umieszczony na samym silniku lub w oddzielnej obudowie w pobliżu przodu pojazdu.

Co robi?

Rozrusznik jest odpowiedzialny za uruchomienie silnika. Jest to silnik elektryczny o dużej mocy, który obraca kołem zamachowym wbrew kompresji, aż do momentu uruchomienia. Rozrusznik ma wbudowany wyłącznik, więc po przekręceniu kluczyka zapłonu w pozycji „start” kończy obwód i pozwala na przepływ prądu przez cewkę elektromagnesu rozrusznika. To powoduje przepływ prądu przez elektromagnesy znajdujące się w każdej obudowie koła zamachowego silnika. Magnesy następnie wciągają odpowiednie cewki armatury do swoich cewek i powodują ich obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara, co powoduje obrót Twojego silnika za pomocą układu przekładni i koła pasowego.

Po wyłączeniu samochodu rozrusznik przestaje się obracać i przywraca silnik samochodu do obrotów jałowych, dzięki czemu można go później ponownie uruchomić.

Czasem płatają figle

Rozruszniki mogą zawieść na kilka sposobów. Mogą przestać działać w ogóle, co wymaga nowego rozrusznika; mogą zużywać się z czasem i nie współpracować z kołem zamachowym przez wystarczająco długi okres czasu; lub mogą zawodzić sporadycznie – działać jednego dnia, ale nie innego – z powodu wadliwego okablowania lub innych problemów w systemie elektrycznym.

Jeśli szukasz odpowiedniego do swojego samochodu, to odwiedź stronę: https://www.shop.bendiks.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie laseru
Zastosowanie laseru
Laser to wynalazek niezwykły, który od czasu powstania w dużym stopniu przyczynił się do rozwoju bardzo wielu gałęzi przemysłu. Wykorzystują […]
Ostatnie wpisy