Fizyka w praktyce

Fizyka w praktyce
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zagłębiając się w elektronikę, trudno pominąć fizykę. Jest to jedna z dziedzin nauki, która najlepiej opisuje rzeczywistość. Mamy z nią do czynienia na każdym etapie naszego życia. Szczególnie interesującym działem fizyki jest elektryczność. To właśnie na niej powinny skupić się osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z elektroniką.

Podstawowe jednostki w fizyce

Chcąc lepiej zrozumieć otaczający nas świat, warto przyjrzeć się elektryczności, która jest głęboko osadzona w fizyce. Każdy elektronik zna i rozumie podstawowe prawa rządzące elektrycznością. Na początku należy poznać i zrozumieć zagadnienia związane z napięciem i natężeniem prądu. Dodatkowo, trzeba zapoznać się z definicją oporności. Warto wiedzieć jakimi parametrami cechuje się prąd, do którego mamy dostęp za pośrednictwem gniazdka elektrycznego. Dzięki znajomości podstawowych pojęć, jesteśmy w stanie wyjaśnić wiele otaczających nas zjawisk. Nauka fizyki nie musi być nudna, wręcz przeciwnie. Zdobytą wiedzę można od razu wykorzystać w praktyce, np. poprzez wykonywanie ciekawych doświadczeń i eksperymentów. Dużo przykładów na to można znaleźć na physicsforelectronics.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kołdry i narzuty antyalergiczne – sposób na alergię w sypialni
Kołdry i narzuty antyalergiczne – sposób na alergię w sypialni
Wielu ludzi ma problemy ze spokojnym snem. Przyczyny takiego stanu rzeczy są przeróżne – od kłopotów z kręgosłupem, po problemy […]
Ostatnie wpisy