Oprogramowanie dla dzieci stosowane w edukacji szkolnej

Oprogramowanie dla dzieci stosowane w edukacji szkolnej
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oprogramowanie to istotny element składowy działania każdego komputera. Rozszerza ono jego możliwości i udostępnia nowe funkcjonalności, dzięki którym praca z jego użyciem staje się dużo efektywniejsza. Z korzyści płynących z używania programów mogą korzystać również dzieci w szkołach. Wielu producentów oferuje bowiem specjalne wersje aplikacji o nieco uproszczonych modelach. Jakie z nich stosuje się w edukacji?

Programy komputerowe dla szkół

Podstawowym programem dla edukacji, a właściwie zbiorem programów, jest https://www.onexstore.pl/oprogramowanie/office-2019/office-2019-dla-szkol/, czyli pakiet biurowy, zawierający popularne aplikacje od Microsoft, przydatne w organizacji pracy różnych zajęć. W komplecie znajdują się niezwykle użyteczne programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook i Publisher, zarówno w wersjach stacjonarnych, jak i internetowych. Ich intuicyjny charakter sprawia, że z powodzeniem używać ich mogą uczniowie, realizując różnego rodzaju projekty, czy też ucząc się wykorzystywać dobrodziejstwa techniki, tak aby w przyszłości móc z powodzeniem przenieść te umiejętności do pracy zawodowej. Programy pozwolą im tworzyć i edytować dokumenty tekstowe, prezentacje, czy prowadzić arkusze kalkulacyjne. Wersja edukacyjna tych programów zapewnia wygodne i przyjazne dla użytkowników środowisko robocze. Co ważne, mogą z nich korzystać wszystkie instytucje powiązane z edukację, a więc nie tylko szkoły i uczące się w nich dzieci, ale również muzea, biblioteki, czy uczelnie wyższe, wraz z pracownikami na każdym możliwym szczeblu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trening EMS – jakie kroki podjąć, aby uzyskać oczekiwane rezultaty
Trening EMS – jakie kroki podjąć, aby uzyskać oczekiwane rezultaty
Aby trening był skuteczny, musi być wystarczająco długi oraz intensywny. Warto pamiętać również, że nasz wysiłek powinien zostać zintensyfikowany wraz […]
Ostatnie wpisy