Z jakiego sprzętu może korzystać leśniczy?

Z jakiego sprzętu może korzystać leśniczy?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co powinien posiadać każdy leśniczy?

Praca leśniczego, jak wszyscy dobrze wiedzą, polega na opiece nad powierzonym mu obszarem leśnym. Nie jest to najprostsze zajęcie, ze względu na to, jak ważną rolę odgrywa on w świecie przyrody. Leśniczy wykonuje na terenie lasu rozmaite prace, nadzoruje działalności na jego terenie, sprząta po klęskach żywiołowych, chroni drzewa oraz wody. W tym zawodzie nie pracuje się tylko w dzień, lecz często także późnych godzinach nocnych. Aby podjąć się tego zawodu należy przede wszystkim czuć się do tego powołanym, a także być gotowym na wszelkie możliwe utrudnienia w pracy, jakie przyniesie los.

By odpowiednio sprawować swoją rolę leśniczy musi mieć w swoim posiadaniu sprawne narzędzia do wykonywania różnych czynności, biorąc pod uwagę, w jak zróżnicowanych okolicznościach musi on pełnić swoją służbę. Do pracy w późnych godzinach niezbędne będzie dobre oświetlenie, które oferuje, w postaci latarek firma Fenix.

Nie można jednak zapomnieć o noktowizorze, który wręcz uprości prace w ciemnościach, gdzie ludzkie oko nie poradzi sobie z wypatrzeniem wszystkich elementów, jakie za dnia od razu rzucają się w oczy. Pozwala on na kilka godzin nieprzerwanego działania na jednym ładowaniu. W niektórych modelach dostępny jest zoom, który umożliwi dobre przybliżenie daleko umieszczonych elementów. Natomiast za dnia noktowizor posłużyć może jako lornetka, dzięki której możliwe będzie dokładnie zaobserwowanego wszystkich elementów oglądanego przedmiotu lub stworzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich przypadkach wykorzystuje się armaturę kwasoodporną?
W jakich przypadkach wykorzystuje się armaturę kwasoodporną?
Armaturę kwasoodporną stosuje się wszędzie tam, gdzie środowisko pracy jest kwasowe, o ile używane są kwasy słabsze niż siarkowy. Do […]
Ostatnie wpisy