Do kogo jest skierowana platforma Arduino?

Do kogo jest skierowana platforma Arduino?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Arduino to niewielka płytka drukowana, wyposażona w prosty mikrokontroler z wyprowadzeniami. Urządzenie jest przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych elektroników, którzy chcieliby nauczyć się podstaw programowania. Dzięki platformie Arduino można w łatwy i szybki sposób zarządzać m.in. czujnikami.

Najważniejsze zalety Arduino

Każdy użytkownik opisywanej platformy może skorzystać z tysięcy gotowych projektów dostępnych zarówno na oficjalnym forum, jak i w miejscach, gdzie gromadzi się społeczność związana z Arduino. Jest to jedna z największych zalet platformy, dzięki której użytkownicy mogą w krótkim czasie zacząć z powodzeniem tworzyć własne projekty. Ponadto na forach znajduje się ogromna liczba bardziej doświadczonych osób, które z chęcią odpowiedzą na pytania, a także pomogą rozwiązać problemy natury technicznej. Chcąc nauczyć się podstaw elektroniki i programowania, Arduino jest najlepszym wyborem, zwłaszcza że podstawowe wersje są przystępne cenowo praktycznie dla każdego.  Na raspberrypivsarduino.com można dowiedzieć się więcej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić pokój dla dziecka?
Jak urządzić pokój dla dziecka?
Kiedy urządzamy pokój dziecka, szczególną uwagę musimy zwrócić na bezpieczeństwo. Wszystkie przedmioty muszą być wykonane z materiałów wysokiej jakości i […]
Ostatnie wpisy