Pizza z grilla – jak ją zrobić?

Pizza z grilla – jak ją zrobić?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pizza z grilla to ciekawa i pyszna alternatywa dla mięs, kiełbas czy szaszłyków. Jest ona idealna także dla osób, które na co dzień nie jedzą mięsa i możemy mieć pewność, że nikt od stołu nie odejdzie głodny. Dobrze wyrobione, drożdżowe ciasto na spód, aromatyczny sos pomidorowy i ulubione dodatki, to oczywiście najważniejsze składniki. Jednakże przygotowywanie pizzy na grillu różni się od tej wykonanej w domowych warunkach. Jak więc się za to zabrać, aby uzyskać najlepszy efekt?

Pizza z grilla elektrycznego i tradycyjnego

Do przygotowania chrupiącego, a zarazem sprężystego placka potrzebna będzie specjalna blacha do pizzy, a także grill z pokrywą. Nada się zarówno model elektryczny czy gazowy, jak i tradycyjny – o ile da się go szczelnie zamknąć. Niestety, grille otwarte nie osiągną tak wysokiej temperatury i w efekcie pizza może się nie dopiec z wierzchu. Taką blachę należy ułożyć na zimnym ruszcie i rozgrzewać razem z grillem. Jeśli ciasto przygotowujemy sami od podstaw, wtedy dobrym wyborem będzie mąka 00, która często opisana jest jako mąka do pizzy włoskiej. Możemy także użyć dobrej jakości drożdżowego ciasta mrożonego. Wyrobione i rozwałkowane ciasto oraz wszystkie dodatki trzeba mieć przygotowane tuż obok, gdyż w momencie rozgrzania grilla przygotowanie pizzy trwa chwilę i nie będzie wtedy czasu na tarcie sera czy krojenie szynki. Gdy blacha będzie już bardzo gorąca, szybko układamy placek, smarujemy sosem, posypujemy dodatkami i zamykamy pokrywę. Już kilka minut później pizza jest gotowa do spożycia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szkolenie z komunikacji wewnętrznej – jakie przynosi korzyści?
Szkolenie z komunikacji wewnętrznej – jakie przynosi korzyści?
Innowacyjne firmy coraz większą uwagę przywiązują do procesów związanych z komunikacją, zarówno w zespołach pracowniczych, jak i w relacjach z […]
Ostatnie wpisy