Wyposażenie magazynu – co musi się w nim znaleźć?

Wyposażenie magazynu – co musi się w nim znaleźć?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Magazyn jest przestrzenią, w której składuje się różnorodne towary, a także każdego dnia dokonuje ich załadunku oraz rozładunku. Dlatego też powinien być kompleksowo wyposażony w ergonomiczne meble, urządzenia transportowe i sprzęty o charakterze pomocniczym. Oczywiście decydujący wpływ na liczbę i rodzaj owych elementów ma zawsze konkretna branża, w jakiej funkcjonuje właściciel albo najemca omawianego obiektu. Niezbędne okazują się w szczególności wytrzymałe i stabilne regały. 

Bez wózków widłowych ani rusz

Wspomniane we wstępie regały to nieskomplikowane meble idealnie przystosowane do przechowywania pojedynczych wyrobów, ładunków drobnicowych, beczek, skrzynek, a nawet palet. W magazynach są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne (np. wskutek uderzeń pojazdami lub dużych obciążeń), więc muszą być koniecznie wykonane z profili stalowych i dodatkowo pokryte warstwą cynku. Gwarantuje to ich długą żywotność. Jeśli chodzi o regały Meta Online to krakowska firma posiadająca w swojej ofercie wyjątkowo estetyczne modele zróżnicowane pod względem mechanizmu. Zamówimy w niej zarówno klasyczne konstrukcje półkowe, jak i paletowe, wspornikowe, dynamiczne czy specjalistyczne. Inne przydatne meble to choćby pojemniki z tworzyw sztucznych, wiszące półki i szafy zamykane na klucz. Drugą kategorię wymaganych w magazynie elementów wyposażenia stanowią wózki widłowe ręczne (tzw. paleciaki) oraz z napędem elektrycznym. Dzięki nim przewożenie ładunków z miejsca na miejsce odbywa się szybko i bez niepotrzebnych komplikacji. Oprócz tego nie obejdzie się bez rampy załadunkowej hydraulicznej, mobilnych wózków transportowych, automatycznych owijarek, drukarek etykiet, wag platformowych i hakowych, czytników kodów kreskowych, znaków ostrzegawczych i systemu klimatyzacyjnego. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rodzaje wag powinny być używane w laboratorium?
Jakie rodzaje wag powinny być używane w laboratorium?
Laboratoria to miejsca, w których każdego dnia zachodzi konieczność wyznaczania masy różnorodnych substancji lub przedmiotów (zazwyczaj bardzo małych). Idealnie nadają […]
Ostatnie wpisy