Kilka sposobów na czystą toaletę

0
Kilka sposobów na czystą toaletę

Muszla klozetowa to jeden z najważniejszych elementów armatury w każdej łazience. Ze względu na codzienne użytkowanie jest ona wyjątkowo narażona na powstawanie niehigienicznych zabrudzeń oraz nalotów kamiennych. Pociąga to za sobą konieczność regularnego czyszczenia za pomocą odpowiednich narzędzi i przy wykorzystaniu właściwych detergentów. Godnym polecenia środkiem jest m.in. polimerowy preparat w sprayu clinex w3 active na bazie substancji aktywnych, który zapewnia powierzchniom delikatny połysk.

Sprawdzone rozwiązania okazują się najlepsze

Toaletę najlepiej jest czyścić z użyciem grubych, gumowych rękawiczek przeznaczonych wyłącznie do tej czynności, a także miękkiej gąbki i specjalnej szczotki WC. Zaleca się robienie tego wieczorem bezpośrednio przed udaniem się spać, bo dzięki temu nieprzyjemny zapach detergentów zdąży się w całości ulotnić. Jeśli chodzi o konkretne preparaty chemiczne, to oprócz wspomnianego już produktu Clinex warto zastosować dedykowane środki o działaniu dezynfekującym. 

Alternatywę stanowi roztwór wody z octem, który wystarczy wlać do muszli i pozostawić na około pół godziny, a następnie dokładnie wyczyścić całość szczotką. Do wycierania używajmy natomiast klasycznego czyściwa papierowego – można je bez problemu kupić np. na https://www.higiena.net.pl/tork-czysciwo-papierowe-w-roli-do-podstawowych-z,3,9831,12657. Dodajmy, że toaletę z zewnątrz dobrze jest czyścić zwykłym płynem do mycia naczyń, ponieważ nada on powierzchni atrakcyjny połysk. Oczywiście po każdym myciu trzeba zdezynfekować szczotkę wybielaczem, a pojemnik gorącą wodą z mydłem.

Zostaw komentarz