Co zrobić, gdy pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia?

Co zrobić, gdy pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy na linii pracodawca – pracownik istnieją od zawsze. Zarówno jedna jak i druga strona bywają niezadowolone z panującej sytuacji. Dopóki pojawiające się problemy nie mają realnych skutków dla jednej ze stron sytuacja uważana jest za stabilną. Jeśli jednak problemy są poważne należy dążyć do ich natychmiastowego rozwiązania. Jedną z takich sytuacji jest wstrzymanie wypłaty wynagrodzeń. Co możemy wtedy zrobić? Jak reagować? Do kogo się zwrócić?

Pracownicy mają swoje prawa

Jeśli rzetelnie wykonujemy powierzone nam obowiązki, a mimo to nie otrzymujemy za nie wynagrodzenia należy zacząć działać. W pierwszej kolejności należy zwrócić się do działu kadr. Osoba odpowiedzialna za wypłatę wynagrodzenia powinna wyjaśnić nam zaistniałą sytuację. Może okazać się, że jest to jedynie krótkie opóźnienie, pomyłka albo przeoczenie. Zachowanie spokoju jest tu kluczowe. Jeśli jednak sytuacja jest nagminna i długotrwała może okazać się, że konieczne będzie podjęcie poważniejszych środków.

Kiedy zaległości pracodawcy względem pracownika zaczynają rosnąć i nie da się ich w żaden sposób uzasadnić należy poprosić o pomoc prawnika. Specjalistami w prawie pracy są min. pracownicy kancelarii http://www.bemwspolnicy.pl. Pomogą oni w ocenie sytuacji i ustalenie ścieżki działania. Czasami należy skierować sprawę do sądu innym razem wystarczy oficjalne pismo do pracodawcy a w niektórych przypadkach konieczna jest pomoc rzecznika praw pracownika. W każdej z tych sytuacji dobry prawnik pomoże nam w podjęciu właściwych działań i ustaleniu koniecznych do wykonania formalności. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Planujesz podróż? Przeczytaj najpierw te porady!
Planujesz podróż? Przeczytaj najpierw te porady!
Nadszedł czas, aby wyruszyć w drogę. Niezależnie od tego, czy jest to weekendowy wypad, czy tygodniowe wakacje, chcesz mieć pewność, […]
Ostatnie wpisy