Wózek inwalidzki – jaki wybrać?

Wózek inwalidzki – jaki wybrać?
arsenalwiedzy
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózek inwalidzki służy do zapewnienia mobilności osobom niepełnosprawnym i umożliwienia im łatwiejszego przemieszczania i dużej samodzielności. Jednakże dopasowanie odpowiedniego rodzaju wózka do konkretnej osoby nie jest wcale sprawą prosta. Podczas podejmowania decyzji trzeba uwzględnić szereg czynników. Czym powinien odznaczać się dobrze dobrany sprzęt?

Sprzęt dostosowany do potrzeb

Wózek inwalidzki należy traktować jako idealne rozwiązanie w sytuacji tylko wówczas, gdy użytkownik dzięki niemu może lepiej funkcjonować w życiu codziennym. Od stopnia samodzielności będzie zależał dobór właściwego sprzętu. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma konieczności kupowania tego rodzaju urządzenia. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego http://www.wsrmila.pl/sprzet/wozek-inwalidzki/, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Poza tym nie będziemy musieli szukać kupca, gdy tego rodzaju pojazd nie będzie nam już potrzebny. Obecnie na naszym rynku mamy pewien wybór jeśli chodzi o wózki inwalidzkie. Warto wspomnieć o wózkach aktywnych i specjalistycznych. Te pierwsze doskonale nadają się dla osób o dużym stopniu samodzielności. Natomiast wózki specjalistyczne polecane są dla osób, które potrzebują większej opieki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przechowywać domowe wino?
Jak przechowywać domowe wino?
Polacy bardzo cenią sobie alkohol własnej produkcji. Z pewnością każdy ma w rodzinie kogoś, kto chociaż spróbował sam wyrabiać własny […]
Ostatnie wpisy