Wiosenne porządki – wyposażenie, które pomoże w szybkiej realizacji tego zadania

Wiosenne porządki – wyposażenie, które pomoże w szybkiej realizacji tego zadania
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyroda budząca się do życia, rosnąca temperatura powietrza oraz piękne słońce napawają nas optymizmem, energią i chęcią do uporządkowania nieco przykurzonego wnętrza mieszkania po zimie. Wiosenne porządki zazwyczaj obejmują czynności, których nie robimy w trakcie rutynowego sprzątania. Starannie myjemy wtedy okna, szorujemy podłogi, przeglądamy zakamarki szafek, do których dawno nikt nie zaglądał. Niestety często bywa tak, że po pierwszych minutach podjętego wyzwania, nasz zapał opada. Możemy jednak zmotywować się, kupując sprzęt ułatwiający, jak również przyspieszający cały proces. 

Lista najpotrzebniejszych akcesoriów do sprzątania

Wiosenne porządki nie obejdą się bez starannego wyszorowania paneli i kafli. Do tego celu najlepiej kupić specjalne mopy do mycia podłóg. W sklepach znajdziemy tradycyjne wersje z frędzlami lub paski z mikrofibry, ale na drewnie świetnie sprawdzają się mopy płaskie, które nie zawiodą nas też  w przypadku glazury. Do takiego modelu musimy nabyć odpowiednie wiadro, pozwalające na staranne odciśnięcie materiału z wody. W czasie sprzątania przydadzą się także ścierki do kurzu albo miotełki na długich rączkach. Dzięki nim łatwiej będzie nam dotrzeć do trudnodostępnych  miejsc w naszym mieszkaniu. Wybierając akcesoria do sprzątania, warto kupować te, które sprzyjają środowisku. Najlepiej egzamin zdadzą wielorazowe produkty, jednak wielu producentów ma w swojej ofercie jednorazowe, ekologiczne artykuły wspomagające prace porządkowe, będące doskonałą alternatywą dla wszechobecnego plastiku i poliestrowych włókien.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego leasing auta to opłacalna inwestycja dla kierowców?
Dlaczego leasing auta to opłacalna inwestycja dla kierowców?
Badania statystyczne pokazują, że z każdym rokiem wzrasta w Polsce ilość zawieranych umów leasingowych. Najczęściej przedmiotem leasingu są samochody osobowe. […]
Ostatnie wpisy