Wkłady do kominków – który wybrać?

0
Wkłady do kominków – który wybrać?

Wkłady do kominków to elementy, bez których nie można wyobrazić sobie spalania węglem. Wkład wykonany z płaszczem wodnym to jedna z najpopularniejszych konstrukcji dostępnych na rynku. 

Jak wybrać wkład do kominka? 

Wkłady do kominków stanowią drugi element pożarowego systemu wentylacji kominowej. Ich zadaniem jest doprowadzenie powietrza do kominka, a także odprowadzanie spalin i popiołu. Wkłady są najczęściej wykonane z metalu, ale można spotkać także wkłady wykonane z tworzywa sztucznego bądź rur. Wkłady mogą być sterowane przez wentylatory lub blokady drzwiowe, dzięki czemu gwarantują optymalną temperaturę i ciśnienie powietrza wewnątrz kominka. Wybierając wkład do kominka, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Najważniejszą kwestią jest wpływ wkładu na środowisko. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest wkład z płaszczem wodnym, który pozwala utrzymać temperaturę poświadczonej przez producenta i dzięki temu nie trzeba go podgrzewać.

Wkłady do kominka – z płaszczem wodnym 

Podczas zakupu wkładu do kominka warto zwrócić uwagę na jego wytrzymałość i jakość. Wkłady do kominków mogą być wykonane ze stali szlachetnej lub tworzywa sztucznego. Najlepsze są wkłady z płaszczem wodnym, które gwarantują długotrwałe i bezproblemowe spalanie paliwa, nawet przy dużej ilości dymu. Warto również zakupić dobrej jakości paliwo (np. ekogroszek), które w spalaniu nie powoduje zbytniego nadmiernego zaciskania się płomienia oraz ogranicza emisję CO2 do atmosfery.

Zostaw komentarz